CorelDraw Menünüzü Düzenleyin

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@sera

Corel kullanıcı değilim ve şuan bulunduğum yerde corel yok bakamıyorum ama yine yukarıda belirtilen menude Tools panelinde Workspace bölümünde Reset Workspace diye bişey olmalı Workspace sizin programınızdaki alet ve menulerin bilgisinin saklangığı yerdir dolayısı ile reset workspace bunu resetleyecek ve orjinal hale gelecektir. sanırım bu sorununuz çözecektir.

Tepki
100
yukarıda property bar üzerinde sağ tıklayın.
açılan menüden "Status Bar" seçin.
sanırım sorunuzdan anladığım buydu...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Tools menüsünden Options menüsünü çalıştırın açılan pencerede sırasıyla
Workspace/Customization/Command Bar seçeneklerini seçin.
Sağ tarafta kullandığınız barların listesini göreceksiniz. Status barı seçin, Alt tarafta reset var. onu tıklayın. Sanırım sorununuzu çözecektir.

Eğer çözmezse corel drawınız açılırken F8 tuşuna basılı tutun. Bu Coreldraw'ınızın ayarlarını sıfırlayacaktır. Sizin yaptığınız ayarlarıda tabi.

Saygılar.

sera

Üye
Tepki
0
aynen yaptım ama zaten status bar seçili durumda ve reset yaptığım da da değişen bir şey olmuyor? f8 yapmalıyım sanırım bu durumda başka seçeneğim kalmadı ??
bu arada teşekkür ederim arkadaşlar..

Hilmi Kaya

Üye
Tepki
0
@bilgisor
ben bulamadım, yardımcı olursan sevinirim. yinede yol gösterdiğin için teşekkürler.

Tepki
2
@Hilmi Kaya

tools / options / workspace / customization / commands seçeneğinden açılan pencereden Appearance seçeneğini kullanarak bütün menüleri Türkçeye çevirebilirsiniz. Tek tek çevrileceği için biraz zahmetlice ama bilmediğimiz bir yamayı kullanıp programı kullanılmaz hale getirmekten veya virüs tehlikesi yaşamaktan iyidir diyorum...

İyi çalışmalar...

Yukarı Alt