CorelDRAW X6'yı denediniz mi?

CorelDRAW X6'yı denediniz mi?

• Evet denedim ve memnunum (Sebeplerini mesajla belirtiniz)

• Evet denedim fakat memnun kalmadım (Sebeplerini mesajla belirtiniz)

• Çıktığını duydum fakat denemedim.

• Çıktığını duymadım bile.

• Toplam katılım
    28

hastam

Üye
Tepki
0
Katılıyorum sana Kürşad.
Corel x5 ile çok gelişmiş bir renk yönetimi oluşturulmuş.
Proofcolor uygulaması ile de CMYK renk uzayına çok hakim oluyorsunuz ve etkin bir biçimde çok düşük bir hatayla renkleri istediğiniz gibi baskıda elde edebiliyoruz. Ve bu özellik bu verimli şekli ile şu an sadece corelde var.
Ayrıca Erkan kardeşimizin, geri dönük versiyon uygulamalarında karşılaştığı sorunlar gibi olumsuzluklar olacağı diğer programlarda da bir uyarı mesajı ile belitiliyor bize zaten.
Kolay gelsin.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
daha önce bir ajansa gittiğimde ordaki bir grafiker önermişti. bende bir deneyeyim dedim ve kurdum pc ye. sorun yok. yenilikleri de gayet güzel ama erkan beyin dediği gibi de daha bir çok yer x4 hatta x3 ,x2 kullanıyor.

raihan

Üye
Tepki
0
Eksiler:
Bevel efekti kullandığımız çalışmayı exportladığımızda hatalar görülüyor.
Ayrıca export süresi uzamış.Gradient renk geçişlerinde sekmeler görülmesi.çalışma esnasında sahnenin kaybolması ve programın aniden kapanması
artılar:
farenin topuna hand aracının konması süper olmuş, çizimler çok seri yapılıyor
kullanılan renklerden kartela oluşturması
şimdilik aklıma gelen bunlar

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
2-3 sene öncekii sohbetlerimizden birinde Coreldeki Türkçe tireleme probleminin aşıldığını anlatılmıştı. X6 veya diğer sürümlerde bu problem nasıl aşılıyor acaba. Ben corel kullancısı değilim ama bana da sık sık soruluyor cevabını almak isterim.

Kolay gelsin.

Tepki
26
Öncelikle CDGS X6'nın güncelleştirmelerini mutlaka yüklemelisiniz. (Son güncelleme X6.2) Buna rağmen sorun yaşıyorsanız lütfen belirtin.

@raihanX6.2 'de küçük bir deneme yaptım fakat herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Nasıl bir hata ile karşılaşıyorsunuz?

@raihanExport ettiğiniz dosya türü ve export seçenekleri bu duruma etkendir. Daha detaylı bilgi verebilirseniz sorununuzu çözmeye çalışırım.

@raihanStep diye tabir edilen basamak ya da şeritlerden bahsediyorsanız bu bir sorun değil. CorelDRAW'ın tüm sürümlerinde basamak sayısını 999'a kadar artırabilirsiniz ve böylece daha yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz.

@raihanX6.2'yi mutlaka yüklemelisiniz.

@GürhanErkalMaalesef henüz tireleme sorunu çözülemedi. Fakat konuyla yakından ilgiliyim ve tireleme sorununa çözüm getiren bir eklenti yazıyorum, yakında yayınlayacağım.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
CDGS x6'yı denedim ama X5'i bırakıp X6'ya geçmek için bir sebep göremedim ...

Yukarı Alt