Coreldraw yüksek jpg yardım?

omer2361

Üye
Tepki
1
Slm arkadaşlar dün yaptığım çalışma kaydedemeden silindi o kadar uğraşım boşa gitti bugün yine aynı sorun..
Yüksek jpg li fotolar kullandığımdan böyle olduğunu düşünüyorum
Yaptığım çalışma kaydetmeye çalıştığımda aşağıdaki fotodaki gibi yazı çıkıyor

daha sonra da yaptığım çalısma bu hale geldi

çalışmayı nasıl kurtarabilirim öncesinde kaydettim ama bir müddet sonra kaydetmeyi unutmuşum..
Geriye dönmem mümkün mü?
Böyle büyük jpg li çalışmalarda bu sorununu yaşamamak için ne yapabilirim;?
Şimdiden teşekkürler..

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@omer2361

Corel 'in kulllandığı temp klasörünün doluluğunun uyarısını veriyor;
C:\Documents and Settings\(Kullanıcı adı)\Local Settings\Temp klasörünü boşaltmayı deneyin.

@omer2361

Eğer Autobackup seçeneğini aktif etmişseniz kayıttan bir önce ki halini kayıt yerinde görebilirsiniz,

Konfigürasyon ve kullanıcı hatası başta olmak üzere bir çok sebep bu durumun oluşmasına etkendir,
Daha üst versiyonlara geçiş yapmalısınız,

iyi forumlar...

omer2361

Üye
Tepki
1
@Murat VARDAR

dediğiniz dosyayı bulamadım :( birde çalısmamı kurtarma şansım var mı?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Murat hocamın bahsettiği bir dosya değil Temp klasörüne gelip içindekileri (klasörü değil) komple silin . Birde v12'de büyük dosyalarda sorun çıkabiliyor programın performansını arttırmak için Tools/Options/WorkSpace/Memory menüsüne geline gelip Available Ram miktarını yükselterek bir parça performans artışı sağlayabilirsiniz ... (Temp dosyasını bulamıyorsanız klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini işaretli hale getiriniz)

omer2361

Üye
Tepki
1
çalıştıra girip %tepm% yazdım bu komutu daha önceden biliyordum girip sildim düzeldi :D çok teşekkür ederim iyiki varsınız :)

Yukarı Alt