Çzdiğim motifleri dijital ortamda nasıl çizebilirim ?

Tepki
3
ben felçliyim evde motifler çizerek aileme katkıda buluınmak istiyorum birkaç firmaya mail attım çoğunlukla otantik motifler istediler (otantik motif nedir)bu konuda fazla bilgim yok netten baktım çok anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz ? mümkünse resimleyerek şlimdiden teşekkürler

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Otantik anlamı; Gerçek olan, gerçeğe veya aslına dayanan, orijinal, mevsuk diye yazıyor net te

ama yöresel motifler demek istiyorlar galiba, benim anladığım eski kilim, halılardaki motifler gibi...

Tepki
3
selam porselen firması benden özgün motifler istedi bende bunları çizdim olmuşmu olmamışmı böyle motifler için tanesine kaç tl istemeliyim) nasıl olurmu

Tepki
3
bunlar "porselen firması benden özgün motifler istedi bende bunları çizdim olmuşmu olmamışmı böyle motifler için tanesine kaç tl istemeliyim hepsi de bukadar da değil

Dosyalar

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Amma çok çeşit olmuş (= ellerine sağlık
fiyata bişey diyemem de çizimleri farklı programlarda dene bakalım, daha iyi sonuçlar alırsın. Corel, Photoshop, Illustrator gibi...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba arkadaşım.
Çalışmalarınızı inceledim, şimdi işe alıcı gözüyle bakmak gerekiyor. Afedersiniz, bu çizimlerin hiçbirini beğenmezler çünkü hiçbiri olmamış. Çünkü işe yanlış yerden girmişsiniz.
Öncelikle bu tür sizden istedikleri tasarımları Paint gibi bir programla değil de Şener kardeşimin önerdiği vektörel programlar ile yapmalısınız, çünkü bunlar basılacak, baskı modu CMYK'dır bilirsiniz zaten. ( tam olarak ne iş yapıyorlar anlamadım ama neyse) Paint'te CMYK bildiğim kadar yok, hiç açmadım, neyse işte. Bir de yaratıcı çalışmalar çıkarabilmek için programın sunduğu araçların da gelişmiş olması, yani güzel şeyler çizebilmek için size gelişmiş araçlar sunması gerekiyor. Çizimlerinizi PDFye aktarmanız istenilecek belki ileride vs vs. Size çizimler için Adobe'nin Illsutrator'unu tavsiye ederim. tam adı şöyle "Adobe illustrator" Ama adamlara sorun, tam olarak ne iş yapıyorlar, RGB mi CMYK mı çalışıyorlar falan filan. detay edinin.

Şimdi MEB firmasının bu program için Giriş sevyesi eğitimleri var. CS4 CS5 olarak .
Şuradan izleyebilirsiniz: http://uzaktanegitim.meb.gov.tr:8050/wpcs4/aics4.html
Ayrıca hatırladığım VS Akademi'den Kadir Bey'in sunduğu ücretsiz illustrator eğitimi var.
Şurada: http://www.vsakademi.com/Egitimler/C/7/9/Adobe_Illustrator_Online_Video_Eğitim_Seti
Siteye ücretsiz kayıt olun ve dersleri izlemeye başlayın.
Özellikle pentool ile bol bol Path etütleri yapın, program hakkında türkçe -varsa ingilizce- ne bulursanız imceleyin, önemli yerleri not alın, bol bol pratik yapın. O zaman daha mükemmel çizimler elde edeceksiniz eminim.

Bu arada sizin deyiminizle engelli olmasaydınız da yardım ederdik çünkü biz engeli bir engel olarak görmüyoruz.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt