Davetiye tasarımı

Tepki
67
Baya bir çalışman gerek olmamış çalışmaya yazılardan başlayabilirsin asla açık zemin üstüne açık renk yaz kullanma

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
bence bu işe başlamadan ihlap hulusi ustamızdan başla şimdinin enlerinden Ali Batı ya kadar herkesin çalışmalarını incele konuları amaçları fikirleri hayal güçlerini renk denge herşeyi incele. bakalım bakış açınca bi değişme olacakmı

ASİL_KURT

Üye
Tepki
0
Benim yaptıgım calısmalar kendı bılgısayarımda renklerı koyu oluryor neden nete verınce :S boyle acaıp derecede acık renk oluyor bende onu anlamıom pc de sorun var sanırım :S

Tepki
4
@HAYALİN

bilgin için teşekkürler ama ustanın ismini yanlış yazmışsın "ihlap" diye
İhap Hulusi Görey (1898 - 1986) olacak. Bilgilerinize

Tepki
5
@ASİL_KURT

Elinize C,M,Y,K bir skala alın ve Photoshop unuzu açtıktan sonra bu 4 renkte kareler yapın ve elinizdeki skala ile karşılaştırın... Aşağı yukarı bir fikir verecektir. Renk ayarlarınızı ona göre düzeltin ve bir daha değiştirmeyin.
Daha sağlıklısı daha önce basılan bir işi açıp ekrandaki ile kıyaslayarak renk ayarı yapmaktır ama basılan işte C,M,Y,K değerlerinin düzgün verildiğinden emin olmalısınız. Ayrıca çalışmalarınızı RGB de yaptı iseniz ve CMYK ya çeviriyorsanız renk kaybı olacaktır dikkat edin. Vektörel bazlı programlar için durum biraz daha farklı... Verdiğiniz değere skaladan bakıp kontrol edeceksiniz ve müşterinize de renkleri skaladan göstereceksiniz.

ASİL_KURT

Üye
Tepki
0
Cok sagol kardesım ya duzelttım allah razı olsun GRAFİPAPATYA kardes en yukarda davetıye :D

Tepki
100
@ASİL_KURT

sizin çalışmalarınız hep böyle yarım yarım tamamlanmadan yayınlanacak sanırım.
grafipapatya'nın sorusu çok doğru ve normal bir sorudur.
neden? davetiye diye başlık açıyorsunuz ama çalışmanızın davetiye denecek yanı yok.
davetiye bir yere bir olaya yada bir etkinliğe davet için yapılmaz mı?
hal böyle iken ne bir adres ne bir iletişim bilgisi var.
bilmem anlatabildim mi?

Yukarı Alt