Dergi hazırlama

Esra Kum

Üye
Tepki
0
Merhaba, ben 8. sınıftayım. Proje ödevim için dergi hazırlamam gerek. Kullanabileceğim basit programlar var mı ? Ayrıca nelere dikkat etmeliyim ? Dergi örneklerini inceledim. Ama sayfa düzenine karar veremedim. Yazılarımın arka planı düz mü olmalı yoksa desenli mi ? Tamamladıktan sonra nasıl PDF'ye çeviririm(daha önce hiç yapmadım)? Yardımcı olursanız sevinirim.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Dergi hazırlamak her ne kadar ödev başlığı altında olsa da kapsamlı ve zor bir iştir başlangıç için. Bunun için en ideal program Indesign'dır. Çok sıkışırsanız çoklu sayfa çalışmanıza izin veren Corel Draw'dan da faydalanabilirsiniz. Bunların kullanımı, ipuçları, araçlarının anlatımı gibi bilgiler forumda konu başlıkları altında vardır. Yazıların altı zemin mi, boşmu konusuna gelince her iki şekilde duruma, konuya, sayfa mizanpajına, vurguya göre kullanılabilir.En basit haliyle google görsellerde "magazine page design" yazıp arayın, oradaki örneklerden faydalanın, ya da sağda solda bir sürü dergi vardır, kolay ulaşabilirsiniz. Onları inceleyin, bir fikir verir size.

Esra Kum

Üye
Tepki
0
@Erkal COŞKUN
Corel Draw'ı nereden indirebilirim? Ücretsiz deneme sürümü var mı ?

Yukarı Alt