desen tarama ve çalışma stilleri

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
ilginiz ve konu takipleri ve öğrenme merakınızdan dolayı bizler sizlere tesekkür ederiz arkadaşlar amacımız nacizane bilgilermizi forumumuz aracılıgı ile paylaşmak bilmediklerimizi de bilen arkadaşlardan öğrenmektir iyi forumlar

Tepki
0
Paylaşım için teşekkürler.
Baskı tasarımına biraz uzağım.Okuldayken staj yapmıştım sadece.
Parça baskı yaptım biraz.Asetat üzerinde çalışıyorduk,
o zamanlar bilgisayarda pek yoktu kimselerde.. Pudralaya pudralaya! negatif desenleri elimiz ile çiziyorduk:) Zevkliydi yine de....

yasin29

Üye
Tepki
0
önce teşekkürler empirme ile ilğili daha fazla bilği verirsen sevinirim...

Tepki
0
Çok Güzel Püf Nokatalar Bunlar Çok Teşekkürler Bizleri Aydınlattığınız İçin Yeni Fikirlerinizi Bekliyoruz..

nofear

Üye
Tepki
1
birde benden ekleme

her malzemenin kendine özgü bir viskozite özelligi vardır.mesela flok calısacagız diye 1 mm fazla verme kuralı yoktur.bu kural bizim ülkemizdeki degisik ve kalitesiz boya ve yardımcıları ile ilgili bir sorundur.flok yapıstırıcısını ve ipek degerlerini iyi ayarlarsan
1 mm binme vermeden baskını halledebilirsin.ikinciside her rengin contras ve tram yogunlugu o desenin leke degerleri ile ilgilidir.beyaz bir rengi siyen bir zemine basarken beyaz tam yogunlukta ve gercek ısık etkisinde olabilmesi icin destekleyici
yöntemler bulmalıyız.belki dogru olabilir ama matemtiksel olarak terim yanlıs
saygılarımla
eyer empirme ile ilgili bir sorunla karsılasırsanız her türlü yardımı yapmaktan zevk alırım.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@nofear

üstadım 1 mm fazla verme kuralı diye bir olaydan bahsedilmemiş 1 mm ince denmiş dediğin şeye katılıyorum 1 mm ince ve kalınlık yapmadan baskını halledebilirsin lakin bu ilk çalışma ve ilk basım içindir 2 ci çalışmadan floklu deseni tararken 1 mm gibi bir incelik vermezsen 2 ci çalışmadan çıkan negatifle baskıyı yaptıgında floklar iç içe girecektir anlatmak istediğim olay bu idi iyi çalışmalar iyi forumlar dilerim

nofear

Üye
Tepki
1
sevgili cengiz eksik tamlama yaptıgım icin kusura bakma tam olarak cümlemi düzeltiyorum ne 1 mm ince ne de 1 mm kalın tamamlama yapılır.farzedelim sizin 1 mm incelik verdiginizi peki 1 mm lik ve granül tram flokları nasıl halledeceksin.bakınız kural
sudur
1.mümkün olan orjinal leke degeri alınmalı ve gercek degerler elde edilmelidir.
2.baskı cesidine ve yöntemlere göre cözüm yolları aranmalı
3.endüstriyel ve uygulanabilirlik artırılmalı
4.her renk gercek leke degerinde olmalı-bunlar tram icinde gecerli-
5.hazırlanan film ve ipek uyumlu ve kontrollü olmalı
6.baskın gercekten tecrübeli ve isinini bilen hemen müdahale edebilecek arkadaslardan
olusmalı ...vs
bu yukarıdakiler genel kurallar olup hepsi kendi icinde müthis bir bilgi ve tecrübe gerektirir.
bende size iyi dileklerimi sunar keyifli calısmalar dilerim

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@nofear

açıklamalar için teşekkürler söylemleriniz dogru ve yerindedir ama bu genelde bizim sektörde kağıt üzerinde kalmıştır sizde takdir edersinizki iş pratiğe geldiginde olay tamamen farklılaşır iyi forumlar iyi çalışmalar

nofear

Üye
Tepki
1
haklılık payın yok degil ama her sey bizim teknik elemanların elinde.artık hic kimse
amerikayı yeniden kesfetmek istemiyor.etse bile maliyetler bunu gerektirmiyor.benim
size size yazdıklarım kagıt üstünde degil bire bir tarafımdan yıllarca ve biraz daha gelistirerek uygulayıp hazırladıgım islerin sonucudur.sizi temin ederimki ögrendigim
hic bir bilgiyi kagıt üstünde ve kendi hafızamda bırakmadım.ve de bırakmamda.eyer
bizler patronlarımızı art directorlerimizi ustalarımızı tetiklemessek yıllarr boyunca neyi
nasıl ve ne icin yaptıgını bilen bireyler olarak degil ezber isler üreten elemanlar olarak
kalırız.hocamın bize bir sözü vardı aktarmak isterim. ya lokomotif olun vagonları cekin ya da vagon olun yük cekin.secim bizlerin .ya adam gibi meslegimizi ögrenir en iyisini yaparız yada ben grafikerim ben desinatorüm demeyin kenarda oturup börtü böcek izleriz.secim bize ait.ve benim sahsi düsüncemde bu topramların insanları dahidir.
pes etmek yok.iyi calısmalar dilerim

Yukarı Alt