Dönen tabela yardım lütfen

Tepki
85
Arkadaşlar merhabalar;
Aşağıdaki gibi bir led tabela yaptık ve sürekli 360 derece dönmesi lazım buna ne şekilde net bir çözüm bulabiliriz bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
"Çözüm" den kastınız nedir? Nerede takıldınız daha açık sorarsanız yardım etmek daha kolay olur. Bu sistem belli zaten alt tarafa bir motor (düşük devirli) ekleniyor ve sürekli dönmesi sağlanıyor...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Fikir vermesi bakımından elimde bulunan bir örnek. Bu örnek masa üstü için ışıklı ve boyutları küçük olan örneği. Büyüklüğe göre motor hacmi de değişiyor... (İç tarafı görünsün diye bir yüzünü söktüm normalde içi görünmüyor)IMG_20141208_124427.jpg

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
teşekkür zxe faydalı bilgilendirme olmuş.
acaba dönmesinden kastı mekanik değil de animasyon olarak mı?...

konuyu yanlış yere açtığınız için sizi tam anlayamadık.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Bak o konu aklıma gelmemişti ama o da çok kolay :) Bir binanın çatısına dikmiş ve döndürmüştüm :) ...

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
tabelayı direkle beraber çevirmek istiyorsanız redüktörlü motor(bir nevi şanzumanlı düşük devir motorlar) kullanmalısınız

Tepki
85
@ZxxxE

İşte benim bu konuda bilgim yok o yüzden belki açık soramadım benim amacım bu tabelayı kendi ekseni etrafında sürekli dönmesini sağlamak ağırlığı 35-40 kg civarı bunun için nasıl bir motora ihtiyacım var gücü ne olmalı veya bu motorlarla ilgili bilgi alabileceğim bir link falan bu gibi şeylere ihtiyacım var

Tepki
85
@ZxxxE

aslında ihtiyacım olan sanırım bunun gibi birşey ama dediğim gibi bu ağırlıkta bir tabelanın sürekli düşük devirde dönmesi için kullanılan motorun gücü v.s gibi şeylerinin ne olması gerektiğini bilmiyorum umarım bilginiz vardır

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
461
Bi elektrikçiden yardım alsana. Mekanik konusunda da biraz bilgisi varsa kesin sana destek olur. Redüktör gibi birşey lazım sanırım. Tabelayı bir flanşla bir mille redüktöre bağlarsın. Bunları öğrenmek lazım netleştirirsen buradan yaz bizde tam öğrenelim :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Motoru daha önce gördüm ne olduğunu biliyorum ama nasıl ifade ediliyor onu bilmiyorum. Teknik olarak nasıl ifade edildiğini öğrenir paylaşırım ...

Yukarı Alt