eğitim derslerine bakarak MyPhone tasarımı

Tepki
0
Hakan Dağdeviren hocamın derslerine bakarak kendi iphone tanıtım ve reklam afişim... eksik yanlış hatalarım için yorumlarınızı esirgemeyin :)

Tepki
0
o kadar kişi bakmış 1 tane yorum yok oysaki ben hakan hocamın yaptığı tasarımı birebir yapıp koysam birsürü yorum gelirdi...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba.
Öncelikle sizi tebrik ederim.Tebrik sebebim ise davranışınız.

Bazen setlerimizdeki uygulamaları harfiyen yaratan insanlar çıkabilmekte,bu kötümüdür?
Hayır değildir, bu sadece farklı bir öğrenme sürecidir. Buna 1. tip insanlar diyelim.
Bu tip insanların düşüncesi şudur: "Bakalım bu tasarımın aynısını ben de yapabilecekmiyim." Böyle der ve kendisini sınamak için referans objeyi bire bir çizmeye çalışır.
Finalde çalışması referans aldığı objeye nekadar benziyorsa o kişi kendine göre okadar başarılı olmuştur bu uygulamada.Böylece kendisini sınama imkanı kazanmıştır.
Asıl amaç ise zaten budur,kendisini sınamak ki bu çok önemli ve yararlı bir davranıştır.

2. tip insanlar ise daha nadir bir davranışla çıkar ortaya.
Onlara göre referansın sınırları aşılabilir, bunu yapmak,yani referanstan uzaklaşmak tehlikeli değildir onlar için,teorilere bağlı kalmak kaydıyla özgürce takılırlar döküman sınırlarında.
Onlar şöyle derler kendilerince:"Ben bu objeyi çizebilirim yalnız bu bana yetmez,bu dökümana bu obje dışında başka birşeyler daha eklemek istiyorum,uygulamada bazı değişiklikler, dahası yenilikler istiyorum,aynısı olmamalı.Benimki farklı olmalı.
Bu da farklı bir başka öğrenme sürecidir.
Bu şekilde kişide genelde yaratıcılığa eğilim alışkanlığı ortaya çıkar.
Bu , öğrenme süreci için olumlu bir durumdur.İleride faydası çokca görülür.
Sizi tebrik sebebim ise tamamen üstteki paragrafla paralel.
Bir grafikere tasarım aşamasında en başta "yenilikçi,değişiklikçi,yaratıcı" davranışlar gereklidir.
Ben de olsam bunu derdim. "Teorilere bağlı kalmak kaydıyla dökümanınızda özgürce dolaşın , orada ya uzun zamandır görüşemediğiniz herhangi bir arkadaşınızla bir kafede sohbet edin ya da elinize kağıt kalem alın aklınıza gelen bütün güzellikleri yazın, bilesiniz ki bu sizin için daha yararlı olacaktır.

Başarılar.

Tepki
0
@Hakan Dağdeviren

hocam bian çok soğumuştum yapamıyorum ben dedim uğraşmayım artık dedim ama bu yorumunuz morel verdi bana açıkcası... saol :)

Ali Akköz

Üye
Tepki
0
bence güze olmuş;
gözüme çarpan yazıların vede resimlerin kenarlarındaki kırıklar.
kenarları sert değilde yumuşarak olarak yapsanız da da güzel görünürlerdi sanırım.
başarılarınızı dilerim saygılarımla

Yukarı Alt