Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0

EĞER SORDUĞUN BUYSA BUYUR...

cansu

Üye
Tepki
0
@BiGG_BoSS

kusurabakma yanlış aktardım tam anlatamadım derdimi,ben desinatörlük yapmaya yeni başladım empirme desenleri çiziyorum,mesela 4 renkli bir desenin renklerini ayırıp negatif film çıkışını almak istiyorum.Umarım sorum şimdi anlaşılmıştır.Yardımcı olursanız sevinirim.İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

U

User

Misafir
@cansu

gerekli cevaplar verilmiş. yalnız kafama takılan birşey var. siz renk ayrım merkezindemi çalışıyorsunuz? eger tasarımcı olarak bir yerde çalışıyorsanız sizin zaten renkleri ayırmanıza gerek yok renk ayrım merkezleri vardır. filmler orda ayrılır. sizin ayırmanıza gerek yok...

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
@cansu

Merhaba, renk ayırımlarını sağ tarafta bulunan renk paletlerini kullanarak ayırabilirsiniz. Deseninizi Çıktıya vermeden önce bütün renkler siyah olmalı. Bu arada siz ne Marka printer kullanıyorsunuz?

cansu

Üye
Tepki
0
@admin

Teşekkür ediyorum ilginiz için,EPSON 3000 printırımız.

cansu

Üye
Tepki
0
@MehmetBozaslan

Sizi anlıyorum ama biz desinatör bürosuyuz ,hem tasarım hem negatif film çıkışı veriyoruz müşterilerimize,bende hep tasarım yapıyorum ama film çıkışınıda öğrenemek istiyorum bunun için size danışmak istedim.İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
arkadaslar gerekli acıklamaları yapmıs biraz toparlamak gerekirse
corelde 3 renkli bir deseni varsayarak desenin köşelerine artikeller atıp her rengi ayrı ayrı siyaha dönüştürüp cıkıs alırız yazıcı ayarlarınıda cıkıs aşamasında yaparız

bide corelde otomatik renk ayrımı vardır sizn birşey yapmanıza gerek yok cıkısa verdiğinizde otomatik olarak renk renk cıkartır filmleri
bunu yapmak icin
window - color palette- pantone matching system corel 8 i seçtiğimizde sağ tarafa bu pantone gelecektir desenin renklerini bu pantoneden vereceğiz daha sonra print secenegine girdiğimizde seperations seçeneğinden print seperations kutucugunu işaretleyip print dediğimiz otomatik olarak renkleriniz ayrılmıs vaziyette cıkacaktır ii çalışmalar dilerim

miente

Üye
Tepki
0
Coreldraw da renk ayrımı derken; separation - print separation orda 4 rengi ayırır bunu mu kasdettin

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt