eos 2 de pul problemi.

Tepki
0
ARKDAŞLAR EOS2 de pul motif ini oluşturup, "cdl" klasörüne kayıt ettiğiniz halde pul olayını , başka motifli bloklar gibi oluşturamazsınız. çünkü motif i oluştururken girdiğimzi atlama kodu, bir blok yapıp pul u uyguladığınızda XP versiyonlarında çalışan cracli yada legal eos 2 geçerli olmaz. Bunun sebebi bende bilmiyorum. XP ile ilgili bi durumm. Ama win98 de çalışan herhangi eos2 versiyonunda çalıştığını göreceksiniz. arkadaşlar bu programın ikinci türkiye distrubituru olarak :) bu açıklamayı lütfen dikkate alın ve boşuna XP de çalışan eos2 lerde pul u blok tan motif e dönüştür mantığıyla yapmayın.geçen zaman a yazık.

Tepki
28
yanılıyorsun sevgili kardeşim pul motifini sadece tek atlama kodu ile cdl dosyasına olduğunun iki misli ebatta kaydederseniz hiç sorunsuz kullanabilirsiniz giriş ve çıkışlarada dikkat etmenizi öneririm

Tepki
0
gökhan kardeş pul için tespitin doğru aynı tekniklr 98 de yaparsın ama xp de olmaz yama programı var onu cdl dosyasına atman gerek xp de atlamanın altına bir batış yapar buda pulda olmaması gerekiyor... yani program xp yi desteklemiyor

ilginenler içi:arkadaşlar pulda belli kurallar var bunları şöyle sıralayabiliriz...
1-en son stop tan sonra pulpayet açık
2-9.9 mm akadar pul geçişi var ise apaart kapatmaya gerek yok 1cm den sonra ya bir batış yada payeti kapatmanız gerekir
3-önemli olan iğnenin pula değmemesidir her pul ebatı için atlama boyu şöyledir
3mm 2.0 4mm 2.5 5mm 3.5 yrım pul boyuna 1-2 mm eklemeniz gerek
4-enson pulun merkezine 4 batış(farklı uzaklıklarda)yapılıp payet kapatılır
5-pullar genelde desenin en sonunda olur payeti kapattıktan sonra 1 stopve 2adet iplik kesme verilir.çünki desen tekrarı verildiği zaman kes verilmezse bir sonraki işe aparat algılamayacağı için pul atarak gider...
PUL MANTIĞI pul açık ve pul kapalı kod ları olan ve bu 2 kod arasındaki her atlamada makina pul atar..
şimdiden kolay gelsi
arkadaşlar eos 2 pul yapar aynı accrate gibi biraz karışıktır okadar ben 3 yıldır 2 de çiziyorum..desenin yarısı eosta pulu acc.böyle zor olur biraz karıştırın olmasa seçenekler kısmında pulpayet açık-kapalı bölümü olmazdı hertürlü yardıma hazırım..

Tepki
28
arkadaşlar oluyor xp dede oluyor olmayan yanlış eos 2 yi kullanıyor olmanız üstelik pul blokları oluşturmanızada gerek yok eos 3 teki sequin dosyasındaki pul motiflerini kopyalayın eos 2 de cdl dosyasına yapıştırın sonra işinize bakın eos 2 lerin xp versiyonu birkaç tane sadece biri pul yapabiliyor aklınızda olsun ben 2de yapıyorum senelerdir

Tepki
0
eos 3 de tek pul yapamıyrum.izden yardım istiyorum.tek pul batıramıyorum.mesela çiçeğin ortasına tek pul yapmam gerekiyor ama olmuyor.lütfen yardımcı olun

serkans

Üye
Tepki
0
S.a ya arkadaslar ben normalde wilcom kullanıyorum herşey sorunsuz makineler tang çok iyi çıkıyor desenler hiç bir sorun yok ancak yuvarlak kafa bir barudan vardı pul aparaı sonradan takıldı i-metalex diye bir aparat zaten yuvarlak kafa barudana sadece onlar takıyorlarmıs neyse benim sorunum şu; wilcom da attığım pul sadece barudan da sorun çıkartıyor makinede sadece yukarıdan aşağıya ve sağdan sola doğru pul atabiliyorum ama bir arkadasım var o da eos2 de pul yapıyor aynı makineye onda bir sorun yok bende ondan öğrendim ancak ikimizinde çözemediği bir sorun var o eos da pulu dekoratif dikiş olarak kaydediyor ve kullanabiliyor üzerinde bir tane atlama var dikiş olarak yaptığı zaman atıyorum on tane pul varsa dikişde on tane atlama görüyor ancak onun dekoratif dikişini kendi mede eos kurdum cdl klasörüne kopyaladım ben dikiş yaptığım zaman atlamaların hepsini batış olarak görüyor bu sorunu çözemedik onun dekoratif dikişine bakarak aynısını yine kendi eosumda yaptım ama sonuç yine de aynı bana yardım edebilecek biri vardır inşallah hepinize teşekkür ederim

Tepki
28
şimdi anlatımına göre tangda pul döşememesi lazım sorun anlatıma göre eosta ve sonuçta çıkan desende hiçbir pullu makina pul atmaz bunun tek çözümü pul döşeyen eos kullanmanız çünki pul döşemeyen eosda var bu sitede portable kurulumsuz var alıp kullanabilirsin birde deseni kaydederken disket işlemleri kutusundaki ayarlara bak atlamayı kaymaya seçeneklerine bak ama muhtemelen senin sorunun eos

serkans

Üye
Tepki
0
ben eosu zaten buradan indirdim onunla yapıyorum farklı bir atlama koduyla izimizi hallettik bu gün ancak wilcomda pullu bir desen yaptığım zaman tanglerde hiçbir sorun yok sadece barudan sorun çıkartıyor yalnız burada 4 adet barudan var 3 tanesi düz kafalı kendinden pullu onlarda sorun çıkmıyor sadece yuvarlak kafa sonradan aparat takılan pullu barudan da sorun çıkıyor bunun sebebide i-metalex pul aparatı pul kodunu gördükten bir batış sonra pulu atıyor

Yukarı Alt