Eos 3 te Sihirli Çubuk ile Resimi 10 sn 'de Kaliteli işlenebilir Desen Haline Getirme

kerso

Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaslar, bu konuda, bir çoğunuzun aklına takılan, resmi desene cevirme, denilen olayı açıklayacağım,

1. Eos 3'ü Açtık, Henüz Herhangi Bir İşlem Yapmadık.

2. Resim Sekmesinden, Resim Aç'a Basın.

3. Buradan Desenini Yapmak İstediğimiz Resmi Seçiyoruz, Ben Bu Resmi Coreldrawdan Export Ettim O Yüzden Çok Kaliteli, Bu Deseninizin Kalitesi Açısından Önemli. (Bmp olduguna Aldanmayın İstersenzi Cdr olarakda Atabilirsiniz, Değişen bir fark yok)

4. Şu Anda Resmimizi Açtık. Biraz Silik Durması, Resime Uygun Ölçekten Bakamızdan Kaynaklanıyor, Resmimiz Oldukça Kaliteli

5. Resime Zoom Yaptım, Gördüğünüz Gibi Oldukça Net..

6. Aşağıda Görmüş Olduğunuz Sihirli Çubuğa Basın,(kırmızı yuvalarğın okunu takip edince tam orada) :))

7. Gördüğünüz Gibi Sihirli Çubuğa bastım, Ayarlarınızın Benimki Gibi yani Kırmızıyla Uzun Bir Çizgi Çizdiğim Yerdeki Gibi Olmasında Fayda Var. Ayarlarda Sorun yok ise, 1. TIK. Yazdıgım yer gibi Desenin İçindeki Boş Bir Yere Tıklayın

8. İşte Resim Kusursuz Bir Şekilde Punçlandı.

9. Bu da Resmin Ekrana Sığdırılmış Hali,

10. Benim Yapmak İstediğim Desen Dikişti, Bu yüzden: Resimdeki "Normal Dolgu" Yazan Yeri "Dikiş" Yapıyorum.

11. Evet Şu Anda Resmimiz İşlenebilir bir Nakış Deseni Haline Geldi.Aşağıdaki Resimlerde 3D ve 3D olmayan Halleri Var, İyice Bakın, Kusursuz Bir Desen...

3D hali :

Normal :

3D hali :

Normal :

Arkadaşlar Bunu Hazırlamamdaki Diğer bir Sebep İse; Sizler Her Resmi Nakışa Çevirebilceğinizi Sanıyorusunuz. Ama Sadece Kaliteli Resimler Nakışa Çevrilebiliyor, Umarım konu Anlaşılmıştır.

Bilgi : Eos3(2005), Tajima x2(2008) Pulseden Sonra En gelişmiş Yapay Zekaya Sahip Nakış Programı, (Wilcom'un es 2006 versiyonundan daha Zeki:))

Bu Anlatım kerso Tarafından Hazırlanmıstır, Değiştirilmesi Yasaktır. Herhangi Bir Oynama Yapılmadıgı Sürece Dağıtımı Serbesttir, Dağıtın Eşe Dosta:):):) heheheee:)

Tepki
2
Arkadaşlar Bunu Hazırlamamdaki Diğer bir Sebep İse; Sizler Her Resmi Nakışa Çevirebilceğinizi Sanıyorusunuz. Ama Sadece Kaliteli Resimler Nakışa Çevrilebiliyor, Umarım konu Anlaşılmıştır.
evet hatta eos 2 de herşeyin manuel bilerek yapılması taraftarıyım.
öyle vesikalık fotoyu koy nakışa dönsün palavralarına inanmayın
paylaşım için teşekkürler kerso

kerso

Üye
Tepki
0
yorumun için saol, su abartılı kerso yazısı için kusura bakmayın, bi dahakine cok daha soluk yapcam..

Tepki
0
desinatörlerin otomatik fonksiyonlara neden karşı olduğunu anlamadım iyi desen manuel fonksiyonlarla daha iyi çıkar fikride saçma geliyor bana.Eğer artworku bana corel formatında atmışsa mis gibi hiç uğraşmadan deseni yapsam ne güzel

Tepki
0
sektör artık belli bir hıza ulaştı yakalamak için herşeyi kullanmak gerekiyor.Birde ben şu kadar senelik desenciyim iyi desenciyim palavralarını herkes bir kenara bıraksın kural koymak yerine ürün koyalım ortaya değilmi bu sözlerime kimse alınmasın ortaya attım:)

kerso

Üye
Tepki
0
slm abi, iyi diyosun katılıyorum, arada bir kullanmak gerekiyor pratik şeyleri, teknoloji gelişiyor ve insanlar yeni çıkan programlara, bilmedikleri için kötü diyorlar, eos3 ü çok az kullanan var ve herkes eos2 nin iyi oldugunu söylüyor, sanki compucon firması akıl edemiyor, hatası varki yeni program yapmışlar
tabi milletin gözünü boyayıp program satma amaçları var demeyin çünkü eos2 ile wilcom kıyaslanamazken eos3 ile wilcom rahatlıkla kıyaslanıyor, sonuçta wilcom oldukça önde olsada eos3ünde 3-5 özelliği wilcomda malesef yok.

bende şahsen eos3 ü tek geçerim her zaman diyordum, wilcom vardı bilgisayarımda ama kullanamıyordum iyi değil demiştim aldığım abiye, şimdi wilcom iyice öğrendim eosu accuratei hiç açasım gelmiyor,
bide tajima x2 pulse var onu tam olarak çözersem ona geçiçem, bi çok kişiye program değiştirmek zor geliyor, bence grafiker olmanın bi şartıda yeni programlara açık olmak hepsini öğrenmek bu şekilde daha çok tecrübe daha rahat daha hızlı kazanılıyor,,

Tepki
28
emeğine sağlık kerso harbiden kerso yazısı abarmış anlaşılması zor bir ders olmuş ama emek harcamışsın saol diyecem bu tür desenleri otomatik yapmaya gerekte yok bana kalırsa ayrıca otomatik desen yapımı zaten mümkün deil yapay zeka ile desen şu an için hayal corel drawings bile yapamadıktan sonra ötesi yalan en iyisi hangi proğram olursa olsun manuel parametrelerle desen kalitesini hiçbir otomatik desen veremez yeterki materyalinizin kalitesi pixeli düzgün olsun

Tepki
28
@kerso
yazdıklarına katılamıyorum kardeşim maalesef sırf muhalefet olsun diye deil ben halen eos 2 ile desen yapıyorum çalıştığım piyasa kullandığım makinanın teknolojisi kumaş ip v.s için bu proğramın bir öncesi versiyonu bilem yetiyo durum bu olduktan sonra şu daha iyi bu daha iyi demenin bir anlamı yok iyi olan nedir biliyonmu neticedir en iyi sonucu aldığın pro. en iyi proğramdır ayrıca bende bütün proğramları edindim ve kullandım gerçekten bir proğramın diğerine üstünlüğü var wilcom un en iyi tarafı otomatik kanaviçedir ister resim ver ister desen 10 saniyede kanaviçen hazır istediğin kanaviçe tarzı vede parametreleriyle accurate iyi diyolar ben iyi bişeyini göremedim pulse çalışma ekranı berbat kabirdeymişçesine desen yaparken sıkıyo.. kardeş bana sorarsan sen birini seç, sana en iyi görünen, beğendiğin, içine sinen, başkada bişey yapma; iş yap para kazanmaya başla varsa imkanın

Tepki
0
arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum
ben tajima pulse pul deseni nasıl yapılıyo lütfen çok acil

kerso

Üye
Tepki
0
@sumtexnakis

tmm en iyi sonucu aldığın programı kullanman gerek ama birinde yarım saat 1saat uraşıyon diğerinde 3-5dk da yapıyosan teknoloji ilerlemiş vegeçiş yapma vakti gelmiş demektir, :)

Yukarı Alt