eos3' te sorunum war

kerso

Üye
Tepki
0
arkadaslar gecen durduk yere eos3 te bir sorun cıktı. herşeyini bilmeme rağmen cözemedim. işin garip yanı bu sorun(sorunu yazacam birazdan) evde oldu ve elimdeki deseni yapmak için iş yerine gittim aynı şey ordada oldu:D

sorun ise şu: diyelim 10 cm lik bi atlama war mecburen keserek oraya geçmem lazım. kesmeyi koyuyorum kaydediyorum erf iken sorun yok. dst olarak desen klasörüme kaydediyorum. açınca orda atlama werdiğim yer dikiş oluyo. ayarlarımdada sorun yok hani, atlama kullan, dikiş kullan bölümü. bu evde oldu ve işyerinde denedim gene oldu. sonra dendim dst değilde zsk yapayım barudan yapayım. erf dısında hiç bi türde olmuyo. bende kendimce şöyle bi yol geliştirdim. dikiş kullan diyorum dikiş adımına da 100 cm yazıyorum böylece 100cmlik dikişlerle atlıyo kısaca sorun kısmen çözülüyo ama burada kesme yaptıramıyorum. en son bi yol daha buldum deseni dst olarak kaydedince acıyorum dikişleri siliyorum ve kaydediyorum ama acmıyorum. acınca bozuluyo çünkü. o haliyle dst dosyasını diskete direk kaydediyorum kopyala yapıstırla:D:D ve makine sağolsun okuyo ve sorun olmuyo ama pullu desenlerde pulu görmüyo sacmasapan seyler yapıyo:( bu sorunu nasıl çzöebilirm. gercekten cok karmasık bi durum programı sildim kurdum sonra olmadı formatta attım ama olmadı sorun ne:D:D

unutmadan ekleyeyim aynısını accurate 4 te ve eos2 de de denedim aynı sorun war. haftalardır uğrasıorum nolur yardım edin yada bi kendi bilgisayarınzda deneyin warmı böle bi sorun???

okuyan ve yardım eden herkse tesekkur ederim

kerso

Üye
Tepki
0
arkadaslar daha tajimada böyle bişey zaten yok diyenler için eskiden kalan bi resim gerekli yerlerini kırmızıyla çizdim. görüldüğü gibi uzantı dst ve kesme war. ama artık olmuyo

accurate

Üye
Tepki
3
arkadasım accurate 4de oyle bır sorun kesınlıkle olamaz:) senın programın ayarlarında sorun olabılır accurate 4 de kes verdıgınde kesmeyı gorur gormese bıle atlama yapar ama dıkıs yapmazz

kerso

Üye
Tepki
0
tmm kanka ama dst olarak kaydet ac bakim oluyomu ben denedim eos 3ün güncel olmayan halinden cektim o resmi 3.10u yükliyince sorun oluyo ama önceden yoktu da neyse kimse çözemicek galiba

n-Gin

Üye
Tepki
0
kesmeyi koyduktan sonra , kesme koyduğun yerden tıklayarak başlıyo olmayasın

kerso

Üye
Tepki
0
engin yardım için saol ama bu sorun çok acayip bi hal aldı, elimde resim war görüyosun. önceden cektiğim, üstteki mesajda. farklı olarak yaptıgım bişi yok. ama artık olmuyo, nakıscılara gittim sordum, olmadı onlardada dikiş oldu kendiliğinden. ama eos 3.0.0.14 versiyonunda bu sorun yok ama özellikleri az oldugu için 3.0.10 kullanmak zorundayım bu versiyondada birden bu sorun oldu

n-Gin

Üye
Tepki
0
atlama verdiğin yer dikiş oluyo demişsin , acaba kesik çizgileri dikiş olarakmı görüyosun , desen açıkken klavyeden alt+R fonksiyonunu kullan o atlama bölümü görünmeyecektir çünkü o dikiş değil , dst formatına özgü bi durum lazer deseni hazırlayanlar daha iyi bilir .

eğer o bölümde makinede dikiş yaparak geçiyosa dikişlerin başında otomatik düğüm var senin onu kapat öyle dene . bunu kapatmak için desen açtığında ekranda boş bi yere sağ tıkla - parametrelere gir - düğüme gel
düğüm ekle = hayır düğüm ekle = hayır ilk değer düğümü kullan = evet atlama ile birleştir = hayır de dene bakalım

kerso

Üye
Tepki
0
knka, bizdede war bide lazer makinesi desenlerini ben yapıom :D. onlar bildiğin 2 mlimlik dikiş:D bunu eos3 moderatorü Mike'a sordum. eos3 v.010 un bi bug'uymus. önceden nasıl oluyodu dedim bilmiyorum ama 3.015i kullan dedi. bu senin dediğin dgüğüm ayarını filan biliyorum bunlar erf formatındayken oluyo. sen benim upload ettiğim deseni bi indirip açarmısın aralarda dikiş varmı?

Yukarı Alt