eps leri vektörel açma yardım

Tepki
0
sevgili arkadaşlar,indirdiğim bazı EPS dosyaları açtığım zaman vectörel değilde
pixel olarak açabiliyorum neden?vectör olarak açamazmıyım?
teşekkürler..

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
461
bazen freehandin açamadığı epsleri corel sorunsuz açıyor birde öyle deneyin

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
.eps leri vektor olarak en iyi açacağınız program aDoBe Illustrator'dür. bununla açıp yukarıda File menüsünden Save As deyin, gelen sorgu kısmında yile illustrator document'i görün onaylayın. Sonraki gelen sorgu menüsünden ise Illustrator 3'ü seçin.

artık corelde de frehand'e de sorunsuz açarsınız.

Tepki
0
sevgili FATİH,

save as den sonra illustrator document' i göremiyorum biraz daha yardımcı olabilirmisiniz
sevgiler

AtillaHan

Üye
Tepki
0
Bende böyle bir sıkıntıyı photoshop ta yaşıyorum, eps uzantılı dosyayı vektörel olarak ps de nasıl açabilirim acaba, yardımcı olursanız sevinirim.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@AtillaHan

Sayın AtillaHan, eps uzantılı dosyayı photoshopta vektörel olarak açamazsınız, çünkü photoshop piksel tabanlı programdır, açarsınız fotoğrafsal olarak kullanırsınız. Açmak istediğiniz eps formatında dosya vektörel programlardan oluşturuldu ise (Illustrator, Corel, Freehand) gibi vektör tabanlı programlarda açarsanız vektörel olarak kullanabilirsiniz.

AtillaHan

Üye
Tepki
0
@Yaşar Karadeniz

İlgi alakanız için teşekkür ederim. Fakat daha önce vektörel bir dökümanın (.eps uzantılı) photoshopta vektörel olarak açılabildiğini gördüm, photoshop ta açarken bir iki seçenek ile photoshop'un bu dökümanı vektörel olarak algılayabilmesi sağlanabiliyor. Bu işlemi bir arkadaşım yaptı ve şuan hatırlayamıyorum nasıl yaptığını. Açıklamanızı okuyunca bu işlemin photoshopta yapılması imkansız görünüyor, ve bende biliyorumki sizin de dediğiniz gibi photoshop pixel bazlı bir program, ama o zaman arkadaşım bu işlemi photoshopta nasıl yapabildi ?

Yukarı Alt