eşarp desinatörlük kursu

abdulmecid

Üye
Tepki
0

www.desinator.org

Arkadaşlar merhaba,

Eşarp desinatörlüğü(desen çizimi,varyant,v.b. diğer gerekenleri) öğretecek kurs arıyorum, Fakat istanbul genelinde bulamadım birçok kursa gittim bunun eğitimini veririz diyorlar ama tam olarak eşarp desinatörlük kursu yok. Herbiri değişik programlarla bu işi öğrenirsin diyorlar. Örneğin:biri photoshop & coreldraw yeterli diyor diğeri photoshop& İllustrator

Bu konuda sizlerin yardımını bekliyorum yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

ER

Greg

Üye
Tepki
0
@abdulmecid

Merhaba,

Eşarp desinatörlüğü diye bir kategori yoktur direk olarak desinatörlük eğitimi almanız yeterli gerisi sizin hayalgücünüze bağlı.

Photoshop programı ve yanında bir vektörel program yeterlidir. CorelDRAW programıda İllustrator programıda vektörel dir. o yüzden ikisinden birini seçebilirsiniz. Ama ikisi arasında bence İllustrator eğitimini almanızı tavsiye ederim.

cewile

Üye
Tepki
0
ben eşarp deseni hazırlıyorum şu anda benim kullandığım photoshop programı varyant olsun film hazırlık olsun yeterli fakat tasarımla ilgilenen başaka biri corel programını çok övdü bende meraklandım hep yeni bir program artı bir bilgi benim için bir adım ileri olmuştur tekstilde desen tasrımı haricinde giyim gümüş yada altın takı tasarımı ve giyim aksesuar haricinde moda tasarımı ve giyim kalıpları hazırlıyorum bunun için öğrendiğim 8 program oldu ve hep bir noktada takılınca diyerinden destek aldım bunu yazmamın sebebi ne bildiğimi söylemek değil benim yanlışımı sizinde yapmamanız her dalda bir kaç program olduğunu düşünün binlerce program var birinin yaptığını diğeri belli bir yere kadar yapabiliyor yada tersi. adadob serisi birbine benzer ben illustratorde kullanıyorum ama desen tasarımında özellikle eşarpta photoshop derim. flimleri hazırlamak da bu programda çok net olabiliyor. bu banim bildiğim daha iyisini bilen düşünen veya fikrini yürüten mutlaka vardır. belirtirseler bende bilmek buradan okuyup öğrenmek isterim. sizi çalışmalarınızla görmek dileklerimle

Yukarı Alt