Esmaül Hüsna

Tepki
0
selam arkadaşlar plotter kesimi için elinde Esma ül Hüsna (Allah'ın 99 ismi) olan arkadaş varmı?

teşekkürler

Tepki
0
Murat bey ilginizden dolayı teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Bu gibi çizgisel olarak hazırlanmış çizimleri (plotter çıktısı almak için) sitede nasıl aratmalıyım. Vektörel olarak arattırdığımda bulamıyorum, bulduklarımda görsel olarak güzel fakat çizgisele çevirdiğimde çizgilerin içiçe girdiğini görüyorum. Kısacası plotter kesimi için bulunan çalışmaları sitede nasıl bir yol izleyerek bulabilirim.

teşekkürler.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@suphanaktas

Bahsettiğiniz, ploter için vektör paylaşımları, bundan 10 yıl önce çok fazla yapılırdı,
digital baskı makinelerinin çok fazla kullanılır olması sektörel olarak bir gelişme olmasına rağmen
ploterlarda üretim yapanlar için sıkıntılı durumları başlattı, kaynak ve paylaşımlar azaldı,
bunun üstüne yakın zamanda yaşadığımız, Amerika'da çıkan ve hızla uygulanan SOPA
yasasından dolayı Hotfile, Rapidshare, Filesonic, Filserve vb. vs. gibi dosya paylaşım siteleri
bünyelerinde bulunan paylaşımı yapılan dosyalardan dolayı kapanmamak için hızla içeriklerinde ki dosyaları sildiler
ve halada bir çok dosya paylaşım sitesi yüklenen içeriğin illegal olmaması rağmen ileride herhangi bir sorun yaşamamak için,
server 'larında fark ettikleri anda siliyorlar, SOPA yasasından zarar görmemek için.

Yukarıda da anlattığım durumlardan dolayı Ploter 'da kullanılacak şekilde vektör çizimler bulma konusunda
yaşadığınız sorun çok normal. çözüm olarak forumda vektör / clipart bölümnde kapsamlı bir arama yapmalısıız,
yada kullanacağınız çalışmanın vektörünü siz oluşturacaksınız,
iyi forumlar...

Yukarı Alt