export edince çözünürlük sorunu çıktı

kahramu

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar freehand programında ilginç bi şey başıma geldi tasarımı yapıyorum her şey normal gözüküyo programda resimlerin çözünürlükleri yüksek olduğu halde ama export jpg yaptığımda çözünürlükleri bozuluyo dolayısıyla çıktı aldığımda da hep dağınık dağınık çıkıyo yazılar da dahil resimler de dahil preferenses bölümünden ayarları normal hale bile getirdim yine olmadı çözünürlük 300 olduğu halde ama yine olmadı bu sorunumu çözmem lazım inş çözebilirim ne yapmam lazım hiç böyle bir sorun gelmemişti başıma bana yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim..

kahramu

Üye
Tepki
2
fark etmedim bağlantım kopup duruyo gitmedi sandım bilerek açılmaz heralde..

kahramu

Üye
Tepki
2
Programı tekrar yükledim kaldırıp ama yine düzelmedi.
yanlış yükledim desem böyle bir sorun olmaz sanırım..

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@kahramu

Hocam export de, çıkan panelde setup isimli bir tuş olacak ona bas. Çözünürlük ve antialias bilgisini istediğin gibi gir. Eğer bunu yapmazsan 72 ppi, 2x olarak jpeg verir. Buradan istediğin ayarı yaparak çıktı verebilirsin.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Çıktı almak için neden Export yapıyorsunuz? Direk Freehand üzerinden çıktıya göndermiyorsunuz?

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Yaşar Karadeniz

Arkadaşın sorduğu zaten kaliteli jpeg çıktı almak. "Çıktı" kelimesini programın verdiği her türlü dosya anlamında kullandık ki zaten öyledir. Yazıcıdan çıktı alma şeklinde değil yani.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Kahramu export yaptığınızda dağınık olan dosyanızın jpeg görüntüsünü eklermisiniz, dosyanızın şeklini şemalini görelim ne şekilde dağılıyor

İsmail Ev

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
1
FreeHand'de kaliteli jpeg çıktı almak için doğrudan jpeg export etmeyin. Çünkü doğrudan jpeg exportda sistemle uyumlu olmayan font ile yazılmış yazıları dağıtır, vektörel çizimleri Fast previev görüntüsü ile (piksel olarak) verir.
Kaliteli jpeg için önce yazıları convert edin. Font uygunluğunu kontrol etmiş olursunuz. Exportu eps formatında yapın. Eps formatında oluşan dosyayı PhotoShop ile istediğiniz çözünürlükte açıp istediğiniz kalitede jpeg olarak kaydedebilirsiniz.

Yukarı Alt