Facebookla ilgili çalışmam.

hzb

Üye
Tepki
1

Yorumlarınız eksik olmasın lütfen :)

Tepki
29
Kapak fotoğrafın boyutu 850x315 profil fotoğrafın boyutu 180x180 peki bunları oturtturma şeklini nasl yaptınız.. Basit soru ama anlatımını yaparsanız iyi olur.

hzb

Üye
Tepki
1
@Bulut Mashar
önce sayfanın resmini çekiyorum kapak ve profil bölümünü. sonra tasarımı ps'ta (kapak profil bağıntılı olan) şeffaflaştırıp profil resmi içine resmin hangi bölümlerinin düştüğüne bakıyorum. ona göre daha kaliteli kare bölgeye profil resmini koyuyorum. koyulmuş haliyle tekrar resim çekip yine tasarımı şeffaflaştırıyorum ve resme oturtuyorum sonra yüzde yüz opaklığa gelince kaydedip kapak fotoğrafına ekliyorum. başka teknikleri var mıdır bilmiyorum ama bu benim tasarım hariç yaklaşık 2-3 dakikamı alıyor. bu arada kapak profil bağıntılı resmi yapmak için önceden başka bi sayfanın çekilmiş resmini kullanmayın. facede sayfa ya da kişi bilgilerinin uzunluğu profil resminin dikey boyutunu değiştirebiliyor. yani profil resminin yeri ya yukarı ya da aşağı kayabiliyor.

Tepki
29
Boyutlarda sorun oluyor tek burasında sıkıntı var zten.. Önceden böyle olmuyordu.

hzb

Üye
Tepki
1
@Bulut Mashar

bence siz hata yaptınız. shoptayken kareye ne kadar bölüm düştüğüne dikkat edin, ve şeffaflaştırmay unutmayn

Yukarı Alt