Filtreler ve Manuel Kullanım Hakkında

Syskey

Üye
Tepki
0
Öncelikle size bir örnek filtre kullanımı tarif edecegim.Yapacagimiz olan Donmus Buz efekti.Acacaginiz sayfada Degredasyonlu bir gri fon yaratın.Featheri bol olsun.Keskin hatlardan mumkun mertebe kacinin.Ben bu gri seviyeyi Lasso Tool ile sacma sapan bisiyler karaladiktan sonra birazda Feather verip Filter=>Render=>Clouds ile elde ediyorum.Sonrada blurlama yapiyorum.Unutmayın ki ne kadar cok blur o kadar iyi sonuc elde ediyoruz isin opsiyonu burada.Bundan sonrasina sadece Filter=>Sketch=>Chrome 'yi acip ayar vermek kaliyor.Sonuc olarak ben bu sekilde buzdan daglar yazilarin userine erimis buz falan yapabiliyorum.Bu benim yöntemim.Farklı yollardanda ulasabilirsiniz sonuca.

Simdi asıl deginmek istedigim konu su esasinda.Piyasada yiginla otomatik filtreler felan dolasmakta.Yok efendim alev efektleri yok rötüş efektleri yok cam efektleri bilmem ne bilmem ne.Benim herkese tavsiyem manuel takilmaniz olur arkadaslar.Otomatik filtre programciklariyla yaptiginiz isler sizin ufkunuzu asla ama asla genisletmeyecektir.Ve asla manuel olarak yaptiginiz isteki kaliteyi saglayamayacaktir.Bunlarin cogunun opsiyonlari zayiftir.Tam olarak kafanizdaki ayrintilari size veremezler.Peki ben yeni basladim nasil birden alevler buzlar radyasyonlar felan yaparim diye soran arkadaslar olursa onlarada sunu soyluyorum.Photoshop tutorial diyerek bir aratma yaptiginizda size bircok manuel olarak yapabileceginiz efektlerin arifi tarifi gelecektir.Bunlar zamanla uygulama yapa yapa olacak seylerdir ki gün gelmis bi bakmissiniz bi oturusta kafaniza bin tane degisik kombinasyon geliyor.Bu Photoshopu yazan adamlar ...... degil.Bu adamlar zaten filter kismina ihtiyacimiz olan herseyi koymuslar.Sadece kullanmayi istemek gerekiyor.Hazırcı olmayalim.Eger gercekten bu isi yapacaksan bu isin dogru yolu budur.Unutmayın ki hazırcı olan grafikerler(Ben onlara grafiker demiyorum) hazırlayanların cizdigi sınırlarda dolasmaya mahkumdurlar.Bol bol tutorial deneme dilegiyle. :cool:

Yukarı Alt