Fireworks Gif Animasyon - 1

Curse

Üye
Tepki
2
Fireworks Gif Animasyon - 1 1- Öncelikle ekranda görüldüğü gibi ayarlarımızı girerek bir çalışma sayfası oluşturalım.

2- Oluşturduğumuz çalışma sayfası içine bir resim Import edelim.

3-Resmimiz seçili iken Modify menüsünden Animation menüsüne giderek,Animation Selection alt menüsünü seçelim.

4- Bu seçimi yaptıktan sonra ekrandaki gibi değerlerimizi girelim.

5- Şimdide çağırdığımız resmi seçelim.Resmimiz silinse dahi Animation Selection seçimimiz ile ortaya çıkan frame' ler ekranımızın sağ kısmında hala belitgin halde bulunacaktır.

6- Her frame seçeneğine tıklayarak beş ayrı resim import edelim.Her frame içinde resimlerimizin ve çalışma sayfamızın ölçülerinin aynı olmasına dikkat edelim.Seçilen bir frame mavi bir renk alır.
7- Beş ayrı frame içinde resimlerimizi import ettikten sonra.Her frame' in sağında bir rakam göreceğiz.Bu rakam ilk uygulamada genellikle sabit olarak yedi değerindedir.Yedi rakamını gördüğümüz yere çift tıklayalım ve elli değerini girelim.

8- Resmimizi kaydetmeden önce Optimize kısmından Animated GIF formatını seçili hale getirelim.

9- Çalışmamız bu şekli ile sonuçlandırılmış olmalıdır.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
gerçekten güzel ve yaralı bir ders olmuş,eline sağlık...:) çoğu arkadaşlarımız gif animasyon nasıl yapılır diye arıyor,bunun için güzel olmuş teşekkürler:)

Tepki
0
teşekkürler, yalnız bir konuya açıklık getirebilirmiyim affınıza sığınarak:
6- Her frame seçeneğine tıklayarak beş ayrı resim import edelim.Her frame içinde resimlerimizin ve çalışma sayfamızın ölçülerinin aynı olmasına dikkat edelim.Seçilen bir frame mavi bir renk alır.
( her resime ayrı frame 5 resime 5 frame olacak) değil mi? buradan benim anladığım her frameye 5 resim yanlış anlamamışımdır umarım benim gibi acemi arkadaşlar da yanlış anlayıp uğraşmasınlar diye yazdım yanlış anlaşılmayayım

dream_rock

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaslar ben bu sıteye yenı uye oldum. Quark ve freehand çalısıorum ama aynı zmanda fireworks öğrenmye çalısıorum bana yardım edermisiniz....msjınızı beklıorum tesekkur ederm

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
öncelikle foruma hoşgeldin,ilgilendiğin başlıklara iyice bak,dersleri kontrol et eğer yapamadığın yerler olursa biz üyeler sana her zaman yardımcı oluruz;);)

BuraKosaR

Üye
Tepki
0
Güsel bir paylaşım fakat bunu daha kolay bir biçimde flash tada yapabılırız ve ya benim daha kolayıma geliyor...
Emeğe saygı...

colaslani

Üye
Tepki
0
herşey iyi güzelde site yapımında animasyon kullandıgında htm olarak kaydettıgınde animasyonlarla beraber butonlarda oynuyor bunun bır yolu yokmu?

Yukarı Alt