Fireworksta Auto Shape Properties Özelliği

Curse

Üye
Kayıt
30 Eylül 2007
Mesaj
315
Tepki
2
Fireworksta Auto Shape Properties Özelliği 1- Öncelikle 400/400 bir çalışma sayfasını, arka fon beyaz renkte olacak şekilde açıyoruz.2- Tools paneline gidrek, vector araçlarından resimde görüldüğü gibi "star" şeklini yani yıldızı seçelim.3- Bu aşamada yıldız şeklimiz ekranda belirmiş olucaktır.4- Windows menüsüne giderek, Auto Shape Properties özelliğinin seçili olmasına dikkat edelim. Eğer bu seçneğimiz işaretli ise ekranın sağ kısmındaki panelde, Auto Shape Properties değerlerini görebiliriz.
5- Tools paneline giderek seleact araçlarından Pointer Tool araçını seçelim ve ekrandaki şeklimizi bu araç ile seçili hale getirelim. Bu işlemden sonra şekil üzerinde sarı noktalar göreceksiniz. Bu noktalar ilede oynayarak değişik şekiller ortaya çıkartabilirsiniz.6- Şimdi şeklimiz seçili halde iken, aşağıda görmüş olduğunuz resimdeki Auto Shape Properties ölçülerini elle girelim.7- Çalışmamız bu şekilde sonuçlanmış olucaktır.
8- Ve beşinci adımdaki aracın kullanımını dikkate alarak sarı noktalarla oynadığımızda belkide karşımıza bir çiçek şekli bile çıkabilir.
 
Yukarı Alt