flas yardimi

Tepki
0
bir sorunum var, flasta dna yaptim cok guzel donuyor, frame rate 24 olunca guzel donuyor ama dream wear da swf sini cagirip internete koydugumda, dna sanki frame rate i 6 ymis gibi hantal donuyor ve tabi kivrilmiyor, dna dan cok merdivene benziyor, ne nerede hata yapiyorum bilen var mi

Tepki
0
Selam, en azından merdiven yapmayı çözmüşsünüz.
Şaka bir yana; DremWeaver'da ön izleme yaptığınızda hareketi nasıl?

Semih

Mehmet KIYMIK

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
5
Seda hanım,

Söylediğiniz terimlerden inanın birşey anlamadım ama flash çalışmanızı burada görsel olarak sunar ve ne yapmaya çalıştığınızı anlatabilirseniz yardımcı oluruz.

Saygılarımla.

Tepki
4
bir cok neden olabilir;
dna dediiniz sey bitmap bir nesnemi yok vectorel bir nesnemi eğer bitmap ve cözünürlügü buyuk bir dosya ise browser'da bu animasyon ağırlasır ilk önce dpi yani cözünürlüğünüzün 72 oldugundan emin olunuzu tabiki bitmap bir dosya ise //bitmap(imaj-resim)
eğer vectorel bir nesne ise ozaman da time line animasyonununzun uzunlugunu düşürmeye calısın ki
uzun time line animasyonları flash player yorar ki burada bahsetiğimiz uzunluk üç haneli rakamların üstünde olabilecek bir animasyon
üçün ve aklıma son gelen sey ise bütün bu durumların var olaması yani fla dosyasınızın içersinde bir imaj ve bir cok time line animasyonu var ise browser da yani internet tarayıcısında ağırlasması cok doğaldır.
Son olarak tavsiyem daha dinamik bir yapıda calısman yani gerekli dataları hariçen eklemen ve time line yerine actionscript ile animasyonlar yapman gerek...

Yukarı Alt