Font Bilginizi test Edin...

Tepki
4
bu sitedeki yarışmada size örneği verilen fontların isimlerini bilmeye çalışıyorsunuz. Bu sayede yazı tiplerine olan aşınalığınız daha da artıyor. Ben 34 fonttan 23 tanesine doğru yanıtı verebildim.

sebograph

Üye
Tepki
9
fontlarla hiç aram yoktur açıkcası gözüme hangisi hoş geliyosa tasarımda onu kullanırım :)
ben o yarışmaya hiç girmesem daha iyi olucak sanırım yarışacak olan arkadaşlara başarılar dilerim

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
@sebograph

Aynen katılıyorum, işim düşünce gözüme hangisi güzel geliyorsa onu kullanırım:) Bu yaışmada benden bişey çıkmaz...

Tepki
6
Fontlarin hepsine adeta hayranim. Cunku hepsi sonucta zanaatkar ellerden cikiyor. Hatta bircogunun hikayesi var. Serifli fontlarin farkli ozelligi italik yazidan direk ayriliyor zaten. Hatta okurken dikkatin toplanmasina yardimci oluyor. Okurken okuyucu italik yazilmis paragrafi daha dikkatli okuyor. yarisma bence cok zor degil zaten bircogu bildigimiz fontlar

HUZZAH!

You scored 21 points out of 34

</H2>

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
461
34 te 13 hiç alakam olmadığı belli:D isimlerine bakmam pek tüm listeyi tararım gözüme hangisi uygun gelirse

Tepki
4
34'te 12 :) berbat bi yarışma sonrası moralim bozuldu. ama bildiklerim benim sistemimde olan fontlar. duymadığım bir sürü font var. ondan kaybettim :) yoksa...

Tepki
100
birkaç tane test ettim ama benim de işim değil sanırım.
15/3 olunca terkettim. ikisinin sonunda bold yazdığı için tahmin ettim.
birinide bildiğim bir font çıktığı için :D ...
bahtınur'un dediği gibi bende listeyi tarayanlardanım. her ne kadar uzun sürsede ... :p

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
O kadar çok font bilirdim, ama unutmuşum hepsini. askerlik yaramadı sanırım bana ;) 34/17 berbat bi sonuç.. :D:D

Tepki
6
evlenmeden once odamin duvarlarina fontlari tek tek asmisdim kendimi iyi saniyordum bu konuda ama yinede tabi bilemedigim cokmus

Yukarı Alt