Format atarken sata harddiski bilgisayar görmüyor

Tepki
31
mrb arkadaşlar daha önce başına gelen varsa bilen varsa lütfen yardımcı olsun 2 saattir formata giremedim

format atacam cd den yükleme başlatıyorum

en son formata devam için enter onram için f2 falan denen yerde enter e basıyorum

sabit harddisk bulunamadı diyor ve format atmıyor

biraz araştıdım başlangıç disketi yap diyorlar fakat anakartın cd si yok driverleri indirdim oda olmadı

anakart asus pdv800-x sata yı ide olarak gösterebilirmiyim yada bu formatı nasıl atarım

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Merhaba Fatih

İhtimaller ve soracağım şeyler var ;

**Format atmaya çalıştığın harddisk daha önce format atılabilen bir harddisk mi.
**Yoksa yeni bir harddisk aldında ona işletim sistemimi kurmaya çalışıyosun.
**Harddiskin bozulup "badsektor" oluşmuş olabilir.
**Harddiskini başka bir pc ye tak . İkincil harddisk olarak görüyormu.

İlk olarak bana bunların cevabını verirsen sana yardımcı olmaya çalışırım.

Tepki
31
@Abdullah Şahin

ilgilendiğin için teşekkürler Abdullah
şimdi
1 hardisk çalışna bir hardidisk sata, olduğu için bu sorunlar olabiliyormuş
ankartın sürücüsünü indirdim fakat pc de disket okuyucu yok oyüzden raid sürücüsü yükeleyemiyom

3 windows açılmıyor açılsa sektör hatasına bakabilirm eksik dosya var diyor

4 daha denemedim deneyip yazarım

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Mesajın açılış tarihi eski biliyorum ama aynı sorunla karşılaşan arkadaşlarımız olur diye çözümü sizinle paylaşmak istedim..

Windows SATA diskinizi algılayamıyor. Üretici firma sitesinden SATA Driverlerini indirerek kurulum esnasında, diskimizi bilgisayara tanıtmamız gerekiyor. Yanlız bu SATA driverlerini Windows XP Home/Pro disket yardımı ile tanıtabilmemize olanak veriyor. Belirttiğiniz üzere Disket Sürücünüz mevcut olmadığı için SATA Driver entegreli bir Windows CD'sine ihtiyacımız olacak. Normal Windows CD'imize nLite programı yardımı ile SATA driverlerini entegre ederek yükleme yapabiliriz.

nLite Kurulumu ve Sata Destekli Windows XP CD'si oluşturmak için Buraya TIKLAYIN.

Kolay gelsin.

Tepki
31
Teşekkürler Çağlar benim yaramadı ama başka arkadaşlarımızın başına da gelebilecek bir
sorun

çözüm için teşekkürler

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Peki problemi nasıl çözdünüz. Donanımsal olarak herşey tamsa, inanın yıllardır bu sektör içindeyim, bu problemin 2. bir çözümünü görmedim.. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Gerçekten merak ettim. Zamanınız ve fırsatınız olursa, mesaj yazarsanız sevinirim.

İyi günler.

Tepki
31
aslına bakarsanız tam olarak bende bilmiyorum benim bir arkadaş var
bilgisayar konusunda az manyaktır kendisi o bişeyler yaptı ama öğrenir
eğer başka bir yoldan yaptıysa buraya yazarım

metin45

Üye
Tepki
0
merhaba çağlar bey pc me format atarken, format cd me hdd entegreli olmadığı için bilinmeyen disk hatası ile karşılaştım.nLite programını indirdim kurdum format dosyalarının olduğu yeri programa gösteeriyorum ama sata drivers klasörünü bulamıyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.....

TÜRK

Üye
Tepki
0
@Fatih Coşkun

Asusun Sitesinde PDV800-X Anakart Modeli Bulamadim. Acaba Anakart Modeliniz Doğrumu ? Veya Desteklediği Işlemci Veya Kullandiğiniz Işlemci Modelini Yazarmisiniz ?
Yukardaki Yazinizda Driver CD Olmadiğini Ayrica Driverlerini Indirdiğinizi Söylemiştiniz. Sata Driverini Eğer Indirdiyseniz Eğer Floopy Araciliği Ile Driveri Kurabilirsiniz. Floopy Sürücünüz Yoksa Eğer Burdan Bakabilirsiniz.

Ayrica IDE' HDD'Leri Sataya Ayni Zaman Sata HDD'Leri IDE Olarak Gösteren Aksesuarlar Mevcut.

Yukarı Alt