Foto Manipülasyon Yarışması

Durum
Konu kapatılmıştır.

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Cesaretli arkadaşlar belli oluyor diğerleri nerde?

serseri

Üye
Tepki
6

Buda benden arkadaşlar, resime kar efekti uyguladım,
photoshopu 4 aydır kullanıyorum,

Tepki
0
7 senden beri calisiyorum photoshopla almanyada reklamci olarak.. cok ilginc birsey olmadi ama ilk calismamiz.. grafikerler.org sayfasini yeni buldum.. böyle contestler zevkli oluyor! (www.worth1000.com burayada benzer contestler yapabilirsiniz) ben biraz kopi yaptim resmi, biraz duman brush kulandim ve condense effekt kullandim..

Shahyn

Üye
Tepki
0
Çalışmalar güzel ama kendimce değerlendirmek istiyorum sırayla...

CNM adlı üyenin çalışması:
Çalışma Manüpilasyondan çok rastgele zemin karışımından oluşmuş.. manüpilasyondan kasıt aslında resimdeki hayvanı bir senaryoya sokmak ve mümkün olabildiğince gerçekçi bir şekilde kılıflarla şekle sokmak olmalıydı ama 3 aylık tecrübesine göre güzel çalışma ellerine sağlık...

N30wh1t3 adlı üyenin çalışması:
Çalışma ve fikir hoşuma gitti manüpülasyon tanımına daha yakın bir çalışma olmuş tebrik ederim... Resimdeki hayvanın en belirgin özelliği hep yorgun ve miskin olmasıdır.. bu çalışmada boy boy sıralanıp ailece miskinlik görüyoruz hoş ve akıllıca olmuş. ayrıca resimdeki içeriğin kullanılması önemliydi.. yani başka bir resimden aynı hayvanı koymak manipülasyona girmiyor o dekupasyonla montaj oluyor... sadelik ve karmaşa olmaması da güzel... o bakımdan ellerine sağlık güzel fikir ve çalışma...

CNM adlı üyenin 2. çalışması:
Çalışmadaki fikir çok güzel.. Mirror (ayna) görüntüsü verilerek sanki bir mağarada dinlenen iki hayvanı oluşturmuş çalışma ancak o mavi filtreyi kullanmasa daha güzel olacakömış.. sadelik her zaman güzeldir fazlası göz yorar :) eline sağlık...

Balans adlı üyenin çalışması:
2-3 yıllık bi kullanım dönemi photoshop için oldukça iyi sayılabilecek bi zaman.. bu yüzden çalışmanın manipülasyon tanımına uymadığını söyleyebilirim.. fotoğraf üzerinde geliştirmelerden çok filtre kullanılmış bunu yeni bir kullanıcı da yapabilir.. o yüzden balans arkadaşımızın aslında daha güzel çalışmalar çıkarabileceğinden eminim... zamanı olmadığı için katılabilmek adına bu çalışmayı gönderdiğini düşünüyorum bu yüzden çok teşekkürler kendisine.. çalışmalarını devamını dilerim ellerine sağlık...

sehirlim84 adlı üyenin çalışması:
4-5 aylık bir kullanıcıya göre güzel çalışma sayılabilir ama bilgiden çok fikir, bu çalışmaya daha çok şey katabilirdi.. önerim bu çalışmadaki toprak içine gömülü olan kahramanımızı bi klozete oturtman hem komik hem de manipülasyon adına güzel bi çalışma olur.. boş zamanında bi dene istersen ;) ellerine sağlık bu çalışma için..

serseri vbmenu_register("postmenu_6633", true); adlı üyenin çalışması:
4 aylık kullanıcısın o yüzden kötü yorum yapmıcam :) aslında beğenmedim ama katılmak en iyisi çünkü tasarımına güvenmek demek grafik-tasarımcılıkda kararlı çalışmalar çıkarman demektir bu da sonuca yakın olduğun anlamına gelir :))) bence biraz dekupasyonla da ilgilen ;) ellerine sağlık.. çalışma için teşekkürler..

nesokos adlı üyenin çalışması:
1,5 aylık bir kullanıcıya göre çok güzel bi çalışma.. dekupasyon, light flare ve bikaç filtre kullanılmış anladığım kadarıyla ama uğraşı vermen çok güzel.. senden yeni çalışmalar bekleriz ama biraz daha sade olursa daha iyi olur :) ellerine sağlık...

MehmetBozaslan 'ın çalışması:
Abi senden daha iyisini beklerim... yanlış anlama ama burda başka bir resimden dekupe edip buraya yapıştırmışsın.. manipüle etmemişsin yani bi de dekupe etmeye uğraşmamışsın anlaşılan kenarlardan üstün körü kesip feather ını yüksek tutmuşsun o yüzden bazı yerler çok bulanık kalmış.. bi de abi ilk sayfadaki ilk konu mesajında da belirttiğimiz gibi çalışmalarda yazı kesinlikle yasak çünkü çalışmada temayı görsel olarak yapılan değiştirme ve senaryoyla anlatmak tasarımcının işidir o yüzden yazı kullanmak manipülasyonda hoş görülmez. büyük ihtimal fazla zaman ayıramadın ve katılımda bulunabilmek adına kısa zamanlı bir çalışma yaptın :) çok teşekkürler üstadım.. ellerine sağlık...

brainfather adlı üyenin çalışması:
Bu çalışmada manipülasyon kesinlikle anlamını bulmuş.. oturan kahramanımızı başka bişekle sokmuş ve bir senaryoya dahil etmiş arkadaşımız.. hatta başka yerden o pozisyonda bir resim almak yerine mevcut resmi kullanmak bu işi iyi bildiğin anlamına geliyor benim için :) gerçi 7 yıldır kullandığını belğirtmişsin ama kullanım süresinden çok fikir önemlidir manipülasyonda.. o yüzden bence en güzel çalışma kimse kızmasın :) dekupasyon biraz baştan savma olmuş yapıştırma gibi durmuş ve perspektif hataları var biraz ama eğilen miskinin ayaklarının altındaki gölge detayın çok hoş.. ellerine sağlık harika...

Umarım eleştirilerime kızıp beni çok bilmişlikle suçlamazsınız ama elimden geldiğince olumlu olamaya çalıştım.. o kadar biliyosan ksenin çalışmanı görelim sözlerini duyar gibiyim ama windowsu evdeki bu bilgisayarıma yeni yükledim ve daha programları yükleyemedim.. gündüzleri de ajansta full dolu oluyoruz en yakın zamanda güzel bi çalışma göndericem emin olun :) Şuana kadar çalışmalar ve katılım iyi gidiyor devam edelim lütfen çok güzel şeyler çıkıyor herkesin ellerine sağlık harikasınız :))

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt