FotoFantastik-Realizm-3D-Yeni-Modelleme

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bu bir "günlük kondisyon çalışması" aslında; çünkü Max , Maya ya da Autocad gibi karmaşık komutlara sahip programlara 1 hafta dokunmayın, sonra başına oturun, sanki daha önce o programı hiç kullanmamış gibi hissediyorsunuz, direkt düşüyorsunuz formdan ya da unutuyorsunuz komutları, yani belki bu bana göre böyledir bilmiyorum, ben öyleyim. O yüzden her gün hepsinde azar azar bir şeyler karalamaya çalışıyorum.

Burada gerçekçi bir ampül modellemeye çalıştım, ikincisi ise fantastik hali oldu.
Ben beğendim, sadece dişlileri biraz küçük çizmişim galiba, neyse umarım siz de beğenirsiniz.

Model: 20 dk.
Render: 2 dk.
Model:

Reel:

Fantastik:

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
teşekkürler alicim, bu aslında 25 dk. lık bir çalışma ama ders yapmaya kalkarsam nerden baksan 2-3 saatimi alacak. benim derse ayıracak bu kadar zamanım yok ki , ancak sizlerle paylaşabiliyorum.
Bu yüzden çok üzgünüm. Ama yapmak istersen takıldığın yerlerde sorabilirsin, yardımcı olmaya çalışırım.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
haklısın abi anlatım uzun sürer işinin gücünün arasında birde ders hazırlayacam diye uğraşacan :) ama yardım sözünü aldığıma göre bana bu kadar yeter :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@H-D
Ellerinize sağlık yine harika olmuş. Ben realistik olanı daha çok beğendim ...
Bazen haftada bir, bazen ayda bir bazen 3-4 ay sonra programı açınca sadece ben bu şekilde hissediyorum, ya da hafızam eskisi kadar güçlü değil diye düşünüyordum ...

Tepki
83
eh be üstad yine sabah sabah gerdin beni, ben bunları nasıl yapıcam :) kaç gündür ders çalışıyorum henüz çizim aşamasına gelemedim yine süper olmuş gerçek ampulden daha gerçek duruyor :) ellerine sağlık

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Rafet Sarıyar

Ovvvv, aramıza hoşgeldin genç CG'ci. Kısa zamanda performansını bizlerle de paylaş bence.

@Kemal Aksekioğlu

teşekkür ederim Kemal Bey

Yukarı Alt