freehand de logo çizimi milenyum

ekinoks76

Üye
Tepki
4

Bir arkadaşımız freehandde çiz demişti çizdim apar topar fakat jpek hale gelince yine sanki bozuldu gibi freehand de çizip cmky baskı için bu tarz bişi olabilirmi baskıda nasıl çıkar bu sadece örnek daha üzerinde çalışıcam:??:)

birde bunu photoshop a export edip düzenleyim desen yine acayip bozuluyor freehandde çok net başka halde bozuluyor freehandde çizilip kartvizit antetli kağıt üzerine photoshopta getirsek yapsak yine bozulcak freehandde boyut moyut ayarıyok direk new yeni dosya açılıyor photoshopta değerleri girebiliyoruz ne yapmalıyım

şimdi boyut efek kattık hepten sinirleniceksin:))

son bakalım efeksiz düümdüz sade çizmeye çalışıcam yapmış bulundum bunları sorunu çözdüm freehandde de bazılarını layerlar daymış sorun photshop gibi en iyisi layerlarla çalışmak:p

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Bahsettiğiniz bütün işler freehandde yapılır photoshopta yapılmaz. Photoshop u bir kenara bırakın artık :) Photoshop adı üzerinde fotoğraf düzenleme programı...

Freehandde ölçü, boyut herşey var freehand derslerine bakın. Birde logonuzda altta ve üste kullandığınız çizgiler olmamış onları kaldırın, amblem üzerinde biraz daha yoğunlaşın.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın ekonoks76 neden vektörel programda (FreeHand'de) çizimini yaptığınız logoyu Photoshop'a taşımayı düşünüyorsunuz? Logoyu Photoshop'a taşıyıp ne yapacaksınız?

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba ekinoks,
Sizin diger logonuzu da inceledim, bunu da inceledim, size daha evvel defalarca yazmama ragmen nedense her defasinda buyuk bir israrla calismalarinizda efekt kullaniyorsunuz, bu logonuzda da durumun pek ic acici oldugunu soyleyemem, fakat cabalarinizdan oturu sizi kutluyorum, ben bahsettiginiz firma hakkinda verdiginiz bilgileri degerlendirerek az once sizin logonuzu biraz sadelestirmeye gittim ve ortaya boyle bir sey cikti ve buraya sadece size ornek olmasi amaciyla ekliyorum, bu sadece bir ornek, sizin logonuz da boyle bir sey olmali belki.
Kolay gelsin.

ekinoks76

Üye
Tepki
4
@Hakan Dağdeviren

Nette hep araştırdım efek kullanan çok var çokda güzel şeyler çıkmış ortaya sakın üzerinize alınmayın çok çok sade iki çizgi yalapşap uğraşılmamış sallamaca işlermiş gibi geliyor bana fabrikasyon gibi hadi sıradaki sana 3çizgi hadi sıradaki sana 1çizgi ...gibi
Ama çok çok sade olupta içinde zekice yapılmış işlerde var sadeleşmek için zorlıcam kendimi:allalla::(:confused::grafikerler:herkesin fikri zevki başka iştesizin yaptığınız logoda öncelikle ellerinize sağlık sade anlaşılır bina yazı çok küçük kalmış şu rakkamları çözemedim kat sayısımı birde neden hep siyah logolar renkli olunca basitmi oluyor fikrinizi almak isterim

Birde şunu söylemek istiyorum hakan kardeşim neden efek kullanmayalım daha zengin iyi görünmezmi kullanan var beyenende genel kanımı acaba efeksiz dümdüz olmalı diye bilmiyorum birde bu efekleri niye koymuşlar kullanalım değişik şeyler üretelim diye değilmi sizce sadece soruyorum sakın yanlış anlamayın sinirlenip bağırmıyorum:) tartışalım fikir alışverişinde bulunalım diye:grafikerler:

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@ekinoks76
Aslında başta zor da görülse okadar zor değil. Sizin de çok daha iyi işler çıkarmamanız için hiçbir sebep yok.
Logoların siyah olmasına gelince;
Her logo mutlaka siyah beyaz çalışılır. Daha sonra renklendirilir.
nedenine gelince;
Eğer bir logo siyah beyaz olarak istenen ifadeyi verebiliyor ise, her renkte verebilir. Siyah beyaz olarak bir anlam ifade etmeyen bir logonun kullanılması yersizdir. Mesela bir LOGO hazırlarken içerisinde elinizden geldiğince az yazı bulundurmaya özen gösterin. Logotype çalışmaları ayrı tabii. İlk önce buna karar vermek lazım. Logo mu? amblem mi? logotype mı? Logo + Logotype mı?
ne yapmak istediğimize en başta karar vermemiz gerekir.
Daha sonra bu karar üzerinde elimize mausu almadan önce bol bol kağıt üzerinde eskiz/karalama yapmak daha sağlıklı olacaktır.
Logo içerisinde firma harfleri bulunacak mı? Yoksa başlı başına bağımsız bir sembol mü olacak. vs vs..
Bunlar az çok oturduktan sonra birkaç eskiz ile gerisi gelir. Ama eskiz ve karalama şart.

ekinoks76

Üye
Tepki
4
:allalla:mad:Erkan_Nehir
CESARETİNİZ desteğiniz için tşkler siyah beyaz konusu oldukça mantıklıymış vakit ayırıp izah ettiğiniz için tşkler bende de inatçılık çok bişiler yaptımı çözmeliyim neden böyle neden şöyle diye zaman kavramını unutuyorum tasarım söz konusu olunca
vakit olunca izah ederseniz sevinirim şimdi ph freehandde logo yaptım dönen daireler gibi yazım jpekte görünüyor fakat etrafındaki o stil daireler yok acaba hatam nerde bu saat oldu çözemedim:mad: freehandde herşey görünüyor yaptığım o stil yok :allalla: işte freehandde bu yüzden çizmek istemiyorum hep sorun çıkıyor:(

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Himm, anladim.
Siz en iyisi kendi bildiginiz gibi cok cok denemeler yapmaya devam edin cmky ya da rcb modunda ve efekli, bakalim finale ne cikacak ortaya :)
Kolay gelsin.

Yukarı Alt