freehand soru ve sorunlarınızı Burada cevaplayalım.

Durum
Konu kapatılmıştır.

Seda Başer

Graphic Designer
Tepki
11
merhabalar,

ben sizin siteden clipart indirdim ama freehand de nereye atacağımı bilemiyorum. Denedim ama olmuyor. Yardımcı olur musunuz???

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@grafiker_seda

İndirdiğiniz clipartları freehand de File/İmport seçeneği ile sayfaya çağırabilirsiniz...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
clipartlarınızın dosya uzantılarını freehand destekliyor ise, inport etmeniz yeterli olacaktır. Ai ve eps clipartlarda sorun yaşamazsınız.

Saygılar.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
indirdiğiniz clip artlar freehand'de herhangi bir yere yüklemenize gerek yok. Kullandığınız freehand'in versiyonuna göre desteklediği formatları File menüsünden Import komutunu kullanarak çağırabilirsiniz ve üzerinde çalışmalar yapabilirsinizz.

Herkes yazmış. Bende ufak bi konuya değineyim o zaman:

.ai ve .eps uzantılı dosyaların birçoğunu açamayabilirsiniz. bunun nedeni bu formatların kendine has iç formatlarının (yani bu formatta kayıt yapılırken yapılan ayarlar) olması ve freehand'in bunları yorumlayaması dosyayı Import edememenize neden olur ve hata verir.

bu tür bir durumda lütfen ilgili dosyayı
AdobeIllustrator yardımı ile açın

File Menüsünden Save As komutunu kullarak yine Illustrator formatını belirleyin
Size gelen ekranda ise Illustrator 3 seçeniğini seçmek en basit ve çözüm olacaktır.
Kolay Gelsin

Tepki
0
arkadaşlar merhaba acil tarafından bişiy öğrenmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim...rectangle ve bezigon araç çubuklarının çizgi kalınlğını nasıl büyültebilirim yada küçültebilirim mm olarak yapmam gerekiyor çizgi kalınlıgını yardımcı olursanız sevinirimm...çok çok teşekkürlerr şimdiden

Tepki
0
window menüsü altında inspector bölümü var onun altında stroke yazan yeri tıkladığında sana bi pencere açılır o pencerede bahsettiğin islemi yapabilirsin mesela bir kare çizip kare seçili iken o penceredeen üstte bir kutucuk vra oraya 1 2 gibi edğerler girerek öğrenebilirsin

umarım yardımcı olabilmisimdir

Tepki
5
Selam,

FreeHand MX 11.02 programı çizgi kalınlıklarını punto cinsinden verir.

1 punto = 0.3528 santimetredir.

Object paletinde Stroke; basic 1 pt. olarak standart gelir. Çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorsanız bu palet üzerinde bulunan Pop-up ( açılır ) bölümden punto karşılığı istediğiniz çizgi kalınlığını ( Hairline - 12 punto arası standart tanımlamadan ) ya da manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Saygılar...

Tepki
0
freehanddeki tüm toollarım kayboldular ve geri gelmiyolar.. :(
window kısmından da denedim fakat yok ısrarla kayboldu ve artık yoklar.yeniden mi freehand yüklemem gerekiyor? yoksa benim bilmedigim geri getirme yöntemleri var mı?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt