Freehand'de yardıma ihtiyacım var...!!!

Gacco

Üye
Tepki
0

Arkadaşlar şu şekli freehand'de birebir nasıl çizebilirim yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ? Dün geceden beri delirme aşamasındayım...!!!

Gacco

Üye
Tepki
0
pc kullanıyorum programla yapmak istemiyorum açıkçası kendim bunu nasıl çizebilirim asıl yapabilirim onu öğrenmek istiyorum...

Gacco

Üye
Tepki
0
Varsa pc programı onunda adını alırsam sevinirim çaresiz kalırsam bari öyle deniyim...

Cemal Canlı

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
36
Selamlar,

Hayır PC için var mı bilmiyorum. Ben Mac kullanıyorum son eklediğim tam istediğiniz gibi çizimle zaman harcamayın isterseniz. Ben Freehande yapıştırdım sayfaya size sadece alıp kullanmak kalıyor.

http://rapidshare.com/files/305930306/BORDER.html

Saygılar...

Gacco

Üye
Tepki
0
Teşekkür ederim mutlaka işimi görücektir indiriorum fakat benim isteğim balık değil balık tutmayı öğrenmek...

BissQuit

Üye
Tepki
0
illustratorde biraz daha kolay olur bu belki ama freehandde aklıma pek bişey gelmiyor..sanırım ben bunu şu şekilde yapardım ;
Pen ile dairenin iç kısmında kalan beyaz T harflerine benzeyen kısmı cizerdim..daha sonra dairenin dış kısmındaki siyah bölümü çizerdim..2sini birlikte seçip punch(dogru hatırlıyorumdur umarım) yapardım. siyah kısımdan beyaz çıkardı geriye bu şekil kalırdı..

besimira

Üye
Tepki
0
arkadaşım bence bu freehandde birebir çizilebir yani bunu tif yaparsın ve freehand formatında açarsın ve pointle çizebilirsin bunun birebir aynısını zaten birincisi bence o yuvarlak elipsle yapılıp aynı boyuta getirilip içini ise çizerek sonra join yapabiiliriz bence birebir aynısıda olur yani

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Bu işi yapmanın yolu fh ve ai'de aynıdır. O tırtıklı desenin sadece 2 birimlik bölümünü çizersin sonra fırça olarak tanımlarsın. Bir daireye bu fırçayı atarsın. 2 çember içine bu fırçalı desenini yerleştirirsin hepsi bu kadar:)

Yukarı Alt