Freehand'den Photoshop Cs3'e transfer

jcdenton

Üye
Tepki
0
Selamlar, benim sizlere göre belki çok basit ama benim cinnet geçirmeme neden olan bir sorum olacak.

Freehand MX ve MXa'da açmış olduğum dökümanların içerisindeki vektörel objeleri eskiden Photoshop'a çok rahat bir biçimde Smart Object olarak kopyalayabiliyordum. Fakat şimdi bunu yapmak istediğimde program bana antin-kuntin bir hata mesajı çıkarıyor...

"Could not place because the parser module cannot parse the file"

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim...

merteral

Üye
Tepki
27
çok fazla bir bilgim yok ancak benim de başıma böyle bir olay gelmişti bence sürüm farklılığından kaynaklanıyor.. Önce en yeni sürümü kur ondan sonra olmazsa bir daha yaz .. kib.. bye...

jcdenton

Üye
Tepki
0
@merteral

Denedim ama malesef olmadı...

Illustrator CS3'den Freehand'e ya da Illustrator'den photoshop'a aktarırken sorun olmuyo ama işte freehand-photoshop olunca iş değişiyor....

:confused:

Grafikemez

Üye
Tepki
2
Konuyla alakalı çözüm- makalesi

Freehandden Photoshopa kopyalama hatası / Could not place because the parser module cannot parse the file

P7 yi unistal ederken kullanıcı tercihlerini sildiyseniz tercihlerden veya regeditten- veya
Format attiysanız bilgisayarınıza (mac/pc farketmez) bu problem ortaya çıkar Could not
place because the parser module cannot parse the file yada memory hatası verir.

Çözüm -1 : Photoshop 7 yi yükleyin sorununuz çözülür

Çözüm-2 : Herhangi bir bilgisayarda yüklü olan Photoshop 7 klasörüne girin Programlar/Adobe/Photoshop 7.0 / Plugin /Adobe Photoshop Only / Import-Export burdaki 2 dosyayı alıp (Paths to Illustrator.8BE ve Save for Web.8be ) >>>>
Programlar/Adobe/PhotoshopCS veya CS2 / Plugin /Adobe Photoshop Only / Import-Export kopyalayın..

Kopyalarken RAM hatası Problemi

Bir nesneyi kopyalayıp PShopa yapıtştırken Memory hatası veya RAM diye Uyarı penceresi cıkıyorsa Yapmanız gerekenler.

PC için Çözüm:

Masaüstünden Bilgisayarıma sağ click ile özelliklere girin / Gelişmiş (performans) / Ayarlar a Tıklayın sonra tekrar gelişmiş sekmesine tıklayın.
işlemci zamanlası yazan yerde BELLEK kullanımından Değiştir butonuna tıklayın.
sanal bellek pencersi açılacaktır. Ordan C:\ yi seçin Özel ayarı işaretleyin ve
başlangıç boyutunu önerilen MB yapın (örnek : 765 MB)
en büyük boyutuda 765 MB iki veya uc katı MB olarak girin.
son olarak ayarla butonuna tıklayın.eger ayarla butonuna tıklamazssanız ayarlar geçeli olmaz. PC yi yeniden başlatın Mutlaka.

Not:Alıntıdır.

Grafikemez

Üye
Tepki
2
çözüm için aynı konuya değinen bir makale daha.

bu konu açılalı epey olmuş gerçi ama, yeni arayanlar için yazayım. Sorunlar hep FH ile PS arasındaki savaştan kaynaklanıyor aslında. Her yeni PS versiyonu o an piyasadaki FH epslerini açmıyor. Dolayısıyla yeni PS kurduğunuzda epsleri de açamaz hale geliyorsunuz normalde.

Bunları bildiğim halde benim başıma gelen ve çözümü de şöyle:
Win2000 kullandığım makinede bu konuda sorun yaşamadığım halde (FH MX- PS CS2) aynı programların olduğu XP de bu sorunu yaşadım. Çözümü PS CS2/plugins/parser dizinindeki EPS Parser.8BY dosyasını PS 7 (CS) den aldığım bir eski versiyondakiyle değiştirerek buldum. Bu sorunu yaşayanlar için PS 7 plugini ekte. "EPS Parser.zip" dosyasını indirin, açın, içindeki "EPS Parser.8BY" dosyasını "PS CS2/plugins/parser" klasörüne kopyalayın, artık XP de de FH den PS CS2 ye kopyala yapıştır yapabilir, FH epslerinizi PS da açabilirsiniz.

PS versiyon değiştirdiğinde bu işlemi gene yapmalısınız unutmayın, FH nasılsa versiyon değiştiremeyeceğinden ihtiyacınız olacak

jcdenton

Üye
Tepki
0
@Grafikemez

makale için teşekkür ediyorum ama malesef her iki yazmış olduğun şey de sorunumu çözmedi. Sanırım CS3 ile beraber parser modüllerinde de değişiklik yapmış adobe...:(

Harson

Üye
Tepki
0
selam aynı sorundan banada gına geldi, az önce internette aratıp sizin konuyu buldum ve bu sırada freehand in preferences bölümüne gidip, defaultsa getirdim ve artık FHMXa dan copy yaptığım vektörleri CS3 e yapıştırabiliyorum bir dene istersen :)

Yukarı Alt