Geyik Muhabbeti

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Merhaba,

Bir konu açayım dedim, içinde her şey olsun; bir şiir olsun, bir yazı, bir özlü söz, bugün yaşadığınız ilginç bir olay, kızdığınız bir şey, sevinciniz, bir fıkra ne olursa yeterki başkaları ile paylaşılabilecek bir şey. Böyle uzayıp gitsin konu, sayfalar dolusu olsun, her foruma giren mutlaka uğramadan geçmesin. Öyle bir konu başlığı olsun.

:grafikerler:

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Evet flood yapmak yasak biliyorum ama, yukarıdaki konuya davet mesajımın hemen altına da bu mesajı yazmak istemedim.. Bugün internette gezinirken çok güzel bir yazıya rastladım. Ben okudum başkası neden okumasın dedim.. İşte aşağıda ;

"Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan,insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış.Bir gün, her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık,ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?"Ve hepsi bu fikri beğenmiş, ardından çılgın Çılgınlık, bağırmış:"Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum!" ve başka hiç kimse Çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için, Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış, 1, 2, 3 .... Ve Çılgınlık saydıkça, iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramışlar. Şefkat Ay’ın boynuzuna asılmış, İhanet çöp yığınının içine girmiş, Sevgi bulutların arasına kıvrılmış, Yalan: "Bir taşın altına saklanacağım." demiş ama yalan söylemiş çünkü gölün dibine saklanmış, Tutku dünyanın merkezine gitmiş, Para hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış...Ve Çılgınlık saymaya devam etmiş, 79, 80, 81, 82..... Aşkın dışında, bütün iyi huylar ve kotu huylar o ana kadar zaten saklanmış, Aşk, kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş.Bu bizi şaşırtmamalı çünkü hepimiz Aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. Ve Çılgınlık 95, 96, 97... ye gelmiş ve 100'e vardığı anda, Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış. Ve Çılgınlık bağırmış "Sağım solum sobedir, geliyorum!", ve arkasını döndüğünde, ilk önce Tembelliği görmüş, o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra Şefkat ‘i Ay’ın boynuzunda görmüş, İhaneti çöplerin arasında, Sevgiyi bulutların arasında,Yalanı gölün dibinde, Tutkuyu dünyanın merkezinde, hepsini birer birer bulmuş, sadece biri hariç. Ve Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış, en son saklı kişiyi bulamamış, derken Haset, bulunamadığı için haset duyarak, Çılgınlığın kulağına fısıldamış: "Aşkı bulamıyorsun, O güllerin arasında saklanıyor." Ve Çılgınlık çatal seklinde tahta bir sopa almış, ve güllerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış, ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış, ve parmaklarının arasından iki sicim gibi kan akıyormuş, gözlerinden. Çılgınlık Aşkı bulmak için heyecandan Askın gözlerini çatal sopa ile kör etmiş. "Ne yaptım ben? Ne yaptım ben? Diye bağırmış. "Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?" Ve Aşk cevap vermiş, "Gözlerimi geri veremezsin Ama benim için bir şey yapmak istersen, benim kılavuzum olabilirsin."
Ve o günden beri, Aşkın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır..."

Alıntıdır.

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Flood yapmak yasaak..:sopa: Ama ne yapayım bu konuya birşeyler yazmam lazım :smiledance:

Bunları biliyormuydunuz, şu aşağıdakileri. Tamam canım biliyorsanız bilin ben bilmiyenlere söyledim.. :naughty:

Bunları Biliyormusunuz ?

• Kendi dirseğini yalamanın imkansız olduğunu
  • Ördeğin vakvaklamasının yankı yaratmadığını ve bunu kimsenin açıklayamadığını
  • Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini
  • Yaşamın boyunca uyku sırasında yaklaşık 70 böcek ve 10 örümcek yediğinizi,
  • İdrarın zifiri karanlıkta parladığını
  • Eğer çok şiddetli hapşırırsan, kaburgalarından birini kırabileceğini
  • Hapşırmayı engellemeye calışırsan, başındaki veya boynundaki damarlardan birinin yırtılabileceğini ve ölebileceğini
  • Hapşırdığın sırada gözlerini açık tutmaya çalışırsan, yerlerinden fırlayabileceklerini
  • Domuzların vücut yapılarından dolayı hiçbir zaman başlarını yukarı kaldırıp gökyüzüne bakamadıklarını
  • Dünya nüfusunun %50 sinin hiç telefonla konuşmadığını
  • Farelerin ve atların kusamadıklarını
  • 1 saat süreyle kulaklıkla birşey dinlemenin kulaktaki bakteri sayısını %700 arttırdığını
  • Çakmağın kibritten önce bulunduğunu
  • Parmak izleri gibi dil izlerinin de her insan için benzersiz olduğunu
  • Bu yazıyı okuyan insanların %75 inden fazlasının, dirseklerini yalamaya çalışacaklarını:haha:
Biliyormuydunuz?

Tepki
10
Çok güzel düşünmüşsünüz Ahmet bey,ve çok güzel'de paylaşımlarda bulunmuşsunuz.Teşekkürler.
Peki gerikalan %25 neden denemiyor ''Bu yazıyı okuyan insanların %75 inden fazlasının, dirseklerini yalamaya çalışacaklarını''....?
Denemeyenler nedenini yazarsa sevinirim.Onları deneyenlerden ayıran ne acaba.?

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@Gül Pekşen

Ben bu yazıyı ilk okuduğumda ilk işim dirseğimi yalamaya çalışmak oldu ama becerememiştim, ben deneyenlerdenim yani.. :ehe: Sonrada yazının sonunu okuyunca.. :p

Evet okuduktan sonra dirseğini yalamayanlar varmı.. ? niye yalamadınız söyleyin bakalım.. ?

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Ama bu konuya böyle bakıp bakıp kaçmak varmı.. 61 kez görüntülenmiş kimse mesaj yazmamış olmazki.. flood yapmaktan içeri atacaklar beni.. neyse.. ilginç bir yazı buldum ekleyelim bakalım...:allalla::)

EİNSTEİN VE ŞÖFÖRÜ

Einstein konferanslarına hep özel şoförü ile gidermiş. Yine bir konferansa gitmek... üzere yola çıktıkları bir gün şoförü Einstein'a;
"Efendim, uzun zamandır siz konuşmanızı yaparken ben de arka sıralarda oturup sizi dinliyorum ve neredeyse söyleyeceğiniz her şeyi kelimesi kelimesine biliyorum" demiş. Einstein gülümseyerek ona bir teklifte bulunmuş: "Peki, şimdi gideceğimiz yerde beni hiç tanımıyorlar... O halde bugün palto ve şapkalarımızı değiştirelim, benim yerime sen konuş,ben de arka sırada seni dinlerim." Şoför, gerçekten çok şahane ve başarılı bir konuşma yapmış ve sorulan bütün soruları doğru cevaplamış. Tam yerine oturacağı sırada bir kişi, o güne kadar konferansta sorulmamış ağır bir fizik sorusu sormuş.
Şoför, hiç duraksamadan soruyu soran kişiye dönüp: "Böylesine basit bir soruyu sormanız gerçekten çok garip" demiş. Sonra da salonun arkasında oturan Einstein'ı işaret ederek şöyle devam
etmiş: "Şimdi size arka sırada oturan şoförümü çağıracağım ve sorduğunuz soruyu,
göreceksiniz, o bile cevaplayacak."

Netice: AKILLI İNSANLAR, AKILLI İNSANLARLA ÇALIŞIR....

Fulyam

Üye
Tepki
16
Ahmet güzel bir konu başlığı olmuş...

Diğerlerini biliyordum ama ilk yazıyı hiç okumamıştım ... çok hoşuma gitti. teşekkürler bizimle paylaştığın için ...

Yukarı Alt