Gıda Ürünleri Pazarlama Logosu

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
@Erkan Nehir

sorunun ne olduğunu anladığını sanmıyorum işverenin ilanlarına bağlı bir işleyiş tarzından bahsetmiyorum olayı çok hafife aldığını düşünüyorum, asıl amaç grafik tasarım adına paylaşım demişsin ya ona itafen sölüyorum cokkkk ta umurlarında, bunu anladığınız gün zaten stratejinizi değiştirceksiniz ister istemez,

işverenler buraya ilan verirkken zaten ücretli olduğunu az cok farkındalar ama farkında olmalarına rağmen ister istemez ilan verdikleri için uygun fiyat şeklinde konuyu açarlar, halbuki onlar kendilerine verilecek fiyatların zaten farkındalarx işveren için amaç işi ucuza mal etmek tasarımcı için amaç bu işten iyi gelir eldetmek yani ikisi de çakışma dürumundalar biri durumu kurtamaya çalışıyor diğeri kendini kurtarmaya, yani demek istediğim eğer ilan vermek ücretli olursa, bu sayfaya bir daha ne işveren ilan verir, ne de grafiker ilan verildi mi diye bakar, zaten millet para ödemek taraftarı değil bir de ilanları ücretli yapacaksınız mantık bunun neresinde arkadaşım

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@meleklersehri
Forumda yeni olduğunuz anlaşılıyor...
Burada ilan veren firmaların veya kişilerin %80'i fiyatların farkında "değiller"... Malesef...
Grafikerler.org bir firma ilan vermiyor diye stratejisini değiştirecek bir forum değildir ve ilan sayfasına bakan grafiker veya işverenler sayesinde 130 bine yakın üyeye sahip olmamıştır. Taviz vermediği stratejisi sayesinde de "Türkiye'nin En Bilge Forumu" seçilmiştir.
Size bir anımı anlatayım. Daha doğrusu buna benzer birçok anımdan bir tanesini.
Beni internet üzerinden bulan birisi telefonla aradı. Avusturya'da yaşayan Türk bir işadamı. İstediği logo detaylarını verdi. Portfolyomu inceledi. Ücreti sordu. Söyledim. hesap numaramı istedi. 5 dakika sonra para hesabımdaydı. Daha örnek bile vermemiştim. Sonra çalışmalar yapıldı. Revizeler yapıldı. İş teslim edildi... Ayrıca yaptığım extra revize çalışmaları için de ücretim hesabıma yattı.
Diyeceksiniz ki bu bir istisna...
Zaten amacımız bu istisnalara hizmet vermek ve buna göre bir yol çizmek...
Lüks bir otomobil fuarında gezerken veya pahalı bir otomobile bakarken, genelde hepimizin duyduğu o müthiş yorum vardır. "Yok abi bu araba alınmaz. 8 silindir. Çok benzin yakar...."
O arabayı alan kişi zaten benzin fiyatını düşünmez... Eğer düşünüyor ise, o arabayı almaz...
Grafik tasarım adına paylaşım ile Türkiye'nin sayılı forumlarına liderlik yapan forumumuzdaki bu durumu umursamayanların adresi zaten başka yerlerdir...
Bedava ilan vermek veya ilan takibi stratejimizin ikinci hatta üçüncü-dördüncü sırasında yer alır.
Bu durumda umursanmamak gibi bir kaygımız yoktur.
Para ödeme taraftarı olmayanların bizi umursamaması da bu bağlamda işimize gelir.
Kendine güvenen her kurum ve kişi, çoğunluğa ayak uydurayım diye ucuzlaşacak stratejilere girmez. Kaltesinin sınırlarını çizerek, kaliteli azınlığa hitap eder. Bu durum da uzun vadede "sürümden kazanmak" mantığının çok daha ötesinde kazançlar sağlar...

süme

Üye
Tepki
0
gençler bi sakin olun 4bir taraftan atar üstüne atar yapmışssınız hadi benim işe bi el atmasak mı :D

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@süme
Kişisel olarak kimseye atar yapma veya saldırma yok. Sadece bir öneri tartışılıyor :)
İlan içerisinde zaten sizinle iletişime geçen arkadaşlar var. Bir değerlendirme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
@süme

Verdiğiniz ilanı ve mesaj kutunuzu takip ederseniz eğer, kaç kişinin el attığını göreceksiniz...

futurist

Üye
Tepki
9
ne yardımsever milletiz :) bende yardımcı olmak istiyorum futu.rist@hotmail.com. talep gelirse birkaç örnek gönderirim. ama sizin siteniz yok önce isterseniz site yapalım. eğer bakraç sütleri siz iseniz isim olmadan logo mu istiyorsunuz ? ilginç olurdu

denart34

Üye
Tepki
0
Süt ürünleri üzerine Adan Zye ( Logodan Ambalaj grafiğine - illustrasyon ) profesyonel basılı tasarımlarım vardır.
Detayları belirtirseniz sevinirim.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt