görsellerin görünmemesi

Tepki
2
arkadaşlar çok acil bir işim var bir kapı kataloğu yaptım görsellerin dekupelerini yaptım yerleştirdim ama nolduysa çalışmayı kapatıp açtığmda görseller bazen kayboluyor yani documanda görseller duruyor ama görnmüyor yeni dökümana aldm yine görünmüyor ne yapabilirim çıkış olarak verdiğimdede görseller görünmüyor. müşteriye pdfini bile atamadım pdf ve jpgde yapılmıyor zaten programı tekrar kaldırıp yükledm.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
görsellerin bilgisayarındaki kayıt yerini değiştirdiysen yada sildiysen görünmez diye hatırlıyorum eskiden freehand de çalışırken benimde başıma gelmişti.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Dokümanda Edit>Link menüsünden resimlerinizi tekrar change (değiştir) yapınız. Şayet dokümana import ederken aldığınız dosyaların yerlerini değiştirdiyseniz o yüzden görünmüyor olabilir büşra hanım.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@büşra giritoğlu
Hayır büşra hanım tekrar dokümanda yerleştirmenize gerek yok Links kısmında kullanmış olduğunuz dosyaları tek tek seçerek "Change - Değiştir" diyerek dosyaları taşımış olduğunuz yerden görmesini bulmasını sağlayınız.

kadiror

Üye
Tepki
0
@büşra giritoğlu

bence sorun bilgisayarınızda.. Her şeyden evvel preferences ( ctrl+u ) redraw sekmesine gelip tüm kutulardaki check işaretlerini kaldırın..rezulasyon sürgüsüne en sola getirin iş çözülür.. Ekran kartınız ve ram iniz düşük olduğu için böyle yapıyor..Herhalde resimler çok ağır...

Tepki
2
@Yaşar Karadeniz

bunu denedim zaten resimlerin görünmeme durumunu çözdüm çok büyük olduğu için bunu düzelttim ama bu sefer pdf yaparken hata veriyor.

Yukarı Alt