Grafik Çalışmalarım-C3S4R3T

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@gosarias

İlginç bir kişilik,tüm postlarını okuduğum halde bu arkadaşımın zihniyetini hala çözemedim...
xxx
Size ise başarılar arkadaşım,ama siz de eleştiriye açık olmalısınız üstadlarımın beyan ettiği gibi...
Kapışma konusuna gelince.
Bizler lütfunuza sığınarak hayal dünyamızdaki tasarımları tuale dökmeye çalışıyoruz,ve burada eleştiriye sunuyoruz...

Ustanız bizimle kapışmak gibi bir yanlışlık yerine bize grafikte yol göstermeyi kendine daha çok yakıştıracaktır...
Gerçekten de üstad ise...
Bu forumun amacı meydan savaşı yaratmak değildir eminim...

Çalışmalarınızın ana temasını anlamamış olabiliriz,bunda kızacak birşey yok.

Birileri çalışmalarınızı eleştirmezse yanlışlarınızı göremezsiniz...

Başarılar...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Lütfen yorumlar artık arkadaşın çalışması için gelsin... Konuyu daha fazla sabote etmeye gerek yok... Herhangi bir konuda münazara yapmak isteyen arkadaşlar ilgili bölüme konu açabilir...

Tepki
100
sayın cesaret;
öncelikle cesaretinizi kutlarım.
paylaşımlarınızı her zaman bekleriz.
ancak şunu söylemek zorundayım ki;
her çalışmanın mutlaka bir amacı ve gayesi vardır, bizde bu amaç doğrultusunda
hedefinize ne kadar ulaşabildiğinize bakarız.
keza, çalışmanız ne kadar da serbest bir çalışma olursa olsun.

şimdi, burada anladığım mesajınızda da belirttiğiniz üzere kendinizi geliştirmek adına yapılan çalışmalar bunlar.
bu bağlamda kendinizi geliştirmek adına çalışmaya başlamadan bir hedef tayin edin.
bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmaları inceleyin.
kafanızda olşuna plan dahilinde çalışın ve paylaşımda bulunurken de,
gerekli açıklamalarda bulunun ki,
bizde bir yorumda bulunabilelim.

TuToMeN

Üye
Tepki
0
HAYALİN senin tartışmalarını her yerde dinledim hiç kimseye ama hiçkimseye pravo güzel bir çalışma demedin
HAYALİN Burda çogumuzdan fazlası professional grafiker deil sende bütün herkeze kırk yıl grafikermiş gibi yorum yapma lütfen

Tepki
100
@TuToMeN

kırk yıllık grafikerle yeni grafiker arasındaki fark işte budur arkadaşım.
kırk yıllık grafiker hala eleştirileri dikkate alırken, yeni grafiker eleştirilere tahammül edemez ...
aynen senin yukarıdaki yorumunu yapar.
eğer sizde daha ilk ayında 40 yıllık grafiker gibi olmak istiyorsan yorumlara kulak asacaksın.
saygılar...

Tepki
4
1- Çöp, işe yaramaz yorumları ben okumuyorum
2- Bu kadar eleştirilecek bir iş yapmamış arkadaş
3- Belki sahasında kullanılmayabilir ama değişik çalışmalar
4- Kimsenin cesaretini kırmayınız
5- Yoksa emek veripte çalışma ekleyecek insan bulamazsınız

saygılar

@TuToMeN

HAYALİN dediğin şahıs senin eleştiri yapamayacağın kadar profesyoneldir.
lütfen eleştirileri dikkate alalım. olmamış demek için bilmek gerekir.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@TuToMeN

Güzel olan çalışmaya güzel olmuş derim... Ama kusurabakmayın olmayanınada asla Bravo demem... Bunu yapmam yanlış olur. Yanlış yönlendirmiş olurum... Ben insanların çalışmalarına olmamış yazıp bırakmam, eksiklerini yazarımki bir nebzede olsa yardımım dokunsun... Ben kırk yıllık grafiker olan adama eğer çalışması olmamışsa yorum yapmam zaten sen bu işi bırak derim direkt... Yeni arkadaşların ufkunu genişletmeye çalışıyoruz burada, ve bunu yaparken kimsenin şevkini kırmıyoruz... Sizede önerim mesajlarınızı emir kipiyle yazmamanızdır. Ben hangi çalışmaya nasıl yorum yapacağımı çok iyi bilirim... Uslubumuza dikkat edelim...

Saygılar...

sexen6

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba. konudaki yorumları okudum. bilmiyorum bana söz düşermi bu konu hakkında ama söylemek istediğim bikaç şey var. bende acemi olarak grafikerlik ile ilgileniyorum. buradaki özgürce rahatça konunulmuş olan çalışmalar gördüm. bende yapılan hoşgörülü yorumları okudum ve kendim için yaptığım logo çalışmasını koymayı düşünüyordum. ama bu konudaki o yorumu görünce vazgeçtim. tabiki üzerinde çalışması gereken tasarıma uyarı olucak. ama bu yapıcı olmalı. bu çalışmayı gönderen arkadaşımın yerinde ben olsaudım belki birdaha değil çalışma göndermek belki yorum bile yazamazdım artık. düşünün her gün benim gibi vazgeçen olduğunu. paylaşmak yerine sadece faydalanmayı düşünenlerin olduğunu. o zaman sadece bikaç kişi çabalar bu site için. ve bir de "SÖZ OLA KESE SAVAŞI, SÖZ OLA KESTERE BAŞI..." Anlayana...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Yaptığınız çalışmalarda renk uyumu pek sağlanamamış, ortada konu yok diyenlere söylüyorum, bence ortada bir konu var ama arkadaşımız tam olarak konuyu bizlere yorumlayamamış ki bunun için yanlış anlaşılmalar çıkmış ortaya.... Konu nedir derseniz; "aşk,hayat,sevgi,mutluluk..." bunlar anlatılmakda... Üzerinde çalışılması gerekiyor, kendinizi geliştirmek adına biraz daha gayret ediniz, çalışmalarınızın üzerinize gittikçe daha güzel şeyler ortaya çıkarabileceğinizden eminim:)

bende yapılan hoşgörülü yorumları okudum ve kendim için yaptığım logo çalışmasını koymayı düşünüyordum. ama bu konudaki o yorumu görünce vazgeçtim. tabiki üzerinde çalışması gereken tasarıma uyarı olucak. ama bu yapıcı olmalı. bu çalışmayı gönderen arkadaşımın yerinde ben olsaydım belki birdaha değil çalışma göndermek belki yorum bile yazamazdım artık. düşünün her gün benim gibi vazgeçen olduğunu.
Aslında yukarıda söylediklerinizde gerçekten haklısınız, kötü yorumlar gelecek diye bir sürü kişi çalışmalarını yayınlamıyor.Yorumlar sizlerin yanlış olduğunuz yerlerde başka bir bakış açısı olarak bakıyoruz, sizlerin göremediği yanlışları bizler görebiliyoruz ve eksik-fazla yanlarını söylüyoruz aslında...

Bu arada sizlerde çalışmalarınızı yayınlayın, hiçbir korkunuz olmasın, yapılan yorumlar kötü bile olsa... Unutmayın ki, yorumlar sizlerin iyiliği için, yanlışlarınızı düzeltmek adına, sizleri daha iyi yerlere getirmek adına yapılıyor:)

Yukarı Alt