Grafik Pc

Miran

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Yeni Pc Alıyormda Sistem Yaptım Kendime Nasıldır Çok Fazla Bilgim Olmadığı İçin Bi Eksiklik Filan Olmasın Die Sizlerle Paylaşmak İstedim Bu Sistemde 3D MAX Flan Kullanabilirmiyi m PS Aİ Freehend Corel Flashı Geçiyorum Bu Sistemde Onlar Tamamda 3Boyutlu Çalışma Yapabilirmiyim Amatörce Size Zahmet Bi Bakarmısınız...
MON SAMSUNG 21,6'' LCD 2233SN+PARLAK SİYAH
DVDRW SANSYBG IDE 20 X SİYAH 202J
KLV%MOUSE SET KABLOSUZ-LOGİTECH DESKTOP
CARD READER S-LİNK SL-25A INTERNAL KART
ASUS TAB22 350W SİYAH KASA
RAM DDR2 2 GB 800 MHz Kingston N6 (X4)
GIGABYTE P43-ES3G 4XDDR21200
CREATİVE SBS A500 5+1 SİYAH HOPARLÖR
SNOPY V5H PRO DİREKSİYON

kahramu

Üye
Tepki
2
Benim bilgilerime göre gayet iyi bir sistem hızı kapasitesi yüksek..Sadece ekran kartı hakkında bi şey diyemiyorum

Miran

Üye
Tepki
0
ya kusura bakmayin yeniyim onun icin tam blmiyorm su anda telefondan girdigm icin yapamyorm pcden girdigmde duzeltcem k. Bakmayin

karakalem

Üye
Tepki
0
bence sistemin güzel fakat grafikerlik işiyle ilgileneceksen mac kullanman gerekir bilgin olsun
tabi kişisel çalışmaların için güzel bir sistem demekten başka söz yok bence hem karamsarlıga düşmenin anlamıda yok insan elindekiyle yetinmeli ve sevdiklerini maddi anlamda zora sokmammamlı..ilerde kendi imkanlarınla daha mükemmelini elde edebilirsin saygılar

Tepki
74
@Serdar Akçıl

Serdar Bey,
Grafikerlik ile bilgisayar markası arasında korelasyon arayan arkadaşların bile fikirlerini değiştirdiği bir zamanda hâlâ marka derdinde olanları üzülerek görebiliyorum. Kaldı ki, bu forumda bile bunun tartışması yeterince yapılmıştır. Ama yine de devam edebiliriz.

Macintosh'a çamur atma niyetinde değilim. Buna yetkim ve niyetim yok. Ama grafikerliği bu marka ile özdeşleştirmek, bu forumda veya başka forumlarda ya da Macintosh dışında bilgisayar kullanarak tasarım yapan bütün grafikerler için biraz ağır bir hakaret sayılabilir.

Tasarım yaparken, bazı programları kullanırsınız. Ya da hepsini kullanırsınız.
Bütün tasarım programlarının PC versiyonu vardır. Hatta bazı gelişmiş tasarım programlarının Mac versiyonu bile yoktur.

Siz de, macintosh hayranı olabilirsiniz. Kendinizi macintosh ile mutlu hissedebilirsiniz. Ama siz siz olun, "grafiker olacak isen macintosh kullanman gerekir bilgin olsun" diyecek isen, bunun bir markanın reklamı haline geldiğini de unutmayacaksın.
Buna da sizin bilginiz olsun.

Söylediğinizin ne anlama geldiğini lütfen biraz daha tartın.

-A, çok güzel bir iş çıkarmışsın, mükemmel. Hangi programı kullandın?
-Photoshop cs4. Tablet ile çizdim.
-Macintosh ile değil mi?
Hayır, PC.
-Dur şuna bir daha bakayım, doğrusu pek de güzel değilmiş.

Bu kurgu diyalog konusundaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Tuncer ÖZKAN
Pc kullanarak kendisini grafiker zanneden.

Tepki
0
@Tuncer Özkan :) bende tuncer bey'e katılıyorum doğrusu. Evet Macler performans olarak gerçekten iyiler bu doğru ama Maclere yapılacak masraf ile aynı performansı yakalamak münkün sayılır vede günlük kullanımda kesinlikle çok çok daha esnekler. Piyasada varolan grafik tasarım programlarının Pc için olmayanı yok denecek kadar az ama Mac için olmayanlar var! Ki Aldığımız makineyi sadece grafik tasarımda kullanmayacak isek! bu fark çok daha kesin birşekilde ortaya çıkar...

Tepki
0
3ds max kullanabilirsin bu sistemle...ancak render olayında biraz yavaş kalabilir...ekran kartının durumuna bağlı.

Yukarı Alt