Grafik Tasarım ile Web Tasarımcısı arasındaki fark ?

Tepki
0
merhaba arkadaşlar.
Grafik Tasarım ile Web Tasarımcısı arasındaki farklar nelerdir.

Yani Web Tasarım yapanlar katalog tasarlayabilirmi ?
Tasarlarsa bu ikisini ayıran Terim hangisidir?

Yani benim bildiğim şöyle

Ofset yada dijital baskılar için tasarım yapanlara Grafiker
Web siteleri için tasarım yapan Kişilere Web Tasarımcı deniyor ?

Tabi karmaşık işler bunlar tam çıkadım işin içinden kim nedir ne iş yapar acaba ? :grafikerler:

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@selametalkan
Aslında sorunun cevabını kendiniz vermişsiniz :)
Bu olay tamamen kişinin yeteneği, yani kullanabildiği program ve tecrübesi ile alakalıdır.
Bir web tasarımcının katalog hazırlayabilmesi için ne gerekir.? İlgili programları bilmesi ve iş tecrübesi. Eğer bunlar var ise kişi Grafik tasarımcı ve web tasarımcıdır.
Aynı şey bir grafik tasarımcı için de geçerli.
Sorunun cevabı gayet açık aslında. Bir tasarımcı hangi konularda deneyimli ve bilgili ise ona göre nitelendirilir.

Zafer genc

Üye
Tepki
0
Herkese Merhabalar öncelikle bu yıl grafik tasarımının ne olduğunu bilmeden liseden direk geçiş olarak kayıt yaptım 2 yıllığa acaba nerelerden kurs alabilirim bişeyler ögrenmek istiyorum ama resimle daha önce hiç ilgilenmedim nasıl öğrenebilirim yada öğrenebilirmiyim..

Ufuk Guler

Üye
Tepki
4
Grafik Tasarım yapan kişi web tasarımda yapar zaten web tasarım, kartvizit, katalog , broşür vs. Bunların hepsi Grafik tasarımın alt alanları oluyor.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@UfukhanN

Her grafik tasarımcı web tasarımı da mı yapar? Gerçekten ilk defa sizden duyuyorum.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Ben grafikerim ve website tasarımı yapmıyorum. Öyle birşey olsaydı "Web tasarımından anlayan grafiker aranıyor" diye bir terim olmazdı. İkisi apayrı branşlardır. Her grafiker web tasarlar diye birşey yoktur.

Ufuk Guler

Üye
Tepki
4
Tamam her grafiker web tasarlar diye birşey yok haklsın ama tasarlayanda var ben onu demek istedm.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@UfukhanN

:)...........
o halde yazdığınız mesajı ve bana muhalefet olan mesajınızı tekrar okuyunuz ve demek istediğiniz şeyleri daha net açıklayınız lütfen...
sizden alıntı >>"Grafik Tasarım yapan kişi web tasarımda yapar zaten web tasarım, kartvizit, katalog , broşür vs. Bunların hepsi Grafik tasarımın alt alanları oluyor."
Teşekkürler..
İyi forumlar...

DALGABAZz

Üye
Tepki
0
Merhabalar peki bir web sitesi ara yüzünü hangi programla cizilir. ben corel ögrenmeye başladım corel ile bir web sitesi ara yüzü çizebilirmiyim acaba.?

Yukarı Alt