Grafikerler.Org Üyeleri ve Yöneticileri Ne Kullanıyor? Mac mi yoksa PC mi ?

Bana Göre

• Toplam katılım
    12
  • Poll closed .

C@GL@R

Üye
Tepki
3

Bir çok sitede MAC & PC tartışması yaşanmıştır.

Peki Grafik Tasarımın İnternetle Buluştuğu Grafikerler.Org Üyeleri ve Yöneticileri hangisini kullanıyor?

Eksileri ve Artıları neler?

Grafiker adaylarına kim, hangisini tavsiye ediyor?

Tepki
67
Ben PC kullanıcısıyım ama zamanında MAC te kullandığı oldu. Tabi Mac mi PC mi derseniz ben PC derim.

Teşekkürler

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
bugüne kadar her ortamda pc kullandım
mac hakkında hiçbir bilgim yok
dolayısı ile PC diyorum

Tepki
31
Bu genelde nasıl başladığınızla alakalı
pc ile paşlarsanız öyle gidersiniz
mac içinde aynı durum geçerli

Tabi istisnalar olabilir:)

Benim alışkanlığım pc mac olmaz mı derseniz olur ama beni çekecek hoca lazım:)

danisman

Consultant
Tepki
30
PC kullanımı daha yaygın, dolayısıyla PC kullanıyorum...

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Forumdaki arkadaşlar beni bilirler. Ben grafiker değilim daha çok Sistemciyim. O yüzden sistem üzerine çalıştığım platformlar hep PC üzerinden oluyor. Bu yüzden oyumu PC den yana kullandım

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Web tasarımı ağırlıklı, grafik tasarımı da yapmaktayım. Benim tercihim PC'den yana.

Kısaca Tarafsız bir gözle bakarsak ( Her iki ürünüde kullandığımı göz önüne alırsak )

Mac kullanmanın sağladı en büyük avantaj, içinde bulundurduğu güvenlik sistemidir. Internette sörf yaparken virüs, trojan gibi iş aksatıcı durumlarla karşılaşmamız yok denilecek kadar nadirdir.

PC kullanmanın olumlu yanları ise, Ucuz ve geniş ürün yelpazesi, ucuz servis ve parça temini, İşletim sistemi çeşitliği, daha fazla program desteği gibi etkenleri ile ön plana çıkıyor. PC Donanımının gümüzdeki gelişme hacmi azımsanmayacak kadar yüksektir. PC Tekel zihniyetini ortadan kaldırarak tek bir işletim sistemine bağımlılığı ortadan kaldırıyor. ( Parası olan Windows, olmayan Linux gibi)

Doğru yazılım ve donanımla PC, Fiyat-Performans ve kullanım genişliği açısından MAC'i geri de bıraktığını düşünüyorum ;)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Hem Macintosh, hem PC; '89 yılında mesleğe ilk Macintosh'la başladım ve halen devam ediyorum. 9 yıldan bu yana PC de kullanıyorum...

zgrafiker

Üye
Tepki
0
mac mi pc mi
yaygın satış noktaları ve servis noktaları,
fiyatı ve kullanım rahatlığı açısından
tabiki tercihim PC

her ne kadar şu an da mac kullanıyor olsam da

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
bir kaç kez mac başına oturdum o nedir öyle :) anlayamadım. ortalama 6 yıldır pc kullanıyorum

Yukarı Alt