GRAFXX Photo Album

Tepki
1
Telefon olmasına rağmen ilk resminizi beğendim... İkinci resimde ilginç olmuş... 3. Resimde kadraj sorunu var gibi...

Resmi tam ortadan bölmüşünüz... Üst taraf gökyüzü... Alt taraf ise binalar... Fotoğrafçılıkta 3/1 Kuralı vardır... Yani ya gökyüzü fotoğrafın 3'te birine denk gelmeli... Veya binalar 3'te birine denk gelmeli... Aklınızda bulunsun :)

Tepki
74
fotoğrafçılığa pek merakım yok ama sayenizde olucam inşallah pro olmasada kendi çapımda bişeyleri iyi bir şekilde yapmak isterim bu fotoğraflarıda buraya koyma maksadım fotoğrafçı arkadaşlardan eleştiriler alıp kendime yetecek kadar birşeyler çekmek fazla bilgi göz çıkarmaz değilmi

Tepki
1
@Bahtınur

Bu tarz ve perspektif fotoğraflarında tercih edilen, fotoğrafın ilgi noktasının tam odak noktasına değilde, üstüne yada altına denk getirilmesidir... Bilmem anlatabildim mi :)

Perspektif bir fotoğraf... Burada odak noktası tam ortaya gelmiş... Eskiden kullanılan bir teknik...

Bunda ise odak noktası yukarı alınmış... Son zamanlarda tercih edilen yeni trend bu...

Şimdi daha açıklayıcı olmuştur umarım...

xblack

Üye
Tepki
34
@GRAFXX

Bu ne yaw sağlık bakanlığı görse kapatır. O Katlama Makinası değilmi yada Lak Makinasına benziyor.

Tepki
74
ne katlaması ne lakı hacım UV makinası o arkadakinide çıkaramadıysan söylim serigraf :) ortadaki ben değilim ama kankim :)

Yukarı Alt