gurup resimler-yardım

yaşar55

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar fotoşopta biraz yenyiz .oyüzden bir sorum olacak A 4 ARKA PLANLI BİR SAYFAMIZ VAR VE BU SAYFANIN İÇİNDE 8-10 ADET RESİM, BU RSİMLERİN GURUO OLARAK ARKA PLAN RENGİ BOZULMADAN DOKUNMADAN RENK , KONTRAST VS AYARLARI NASIL YAPILIR .teşekküeler

ea430

Üye
Tepki
0
öncelikle hoşgeldiniz. lütfen açıklamalarda büyük harf kullanmamaya özen gösterelim.
yazıduklarını okudum ama bişey anlamadık.
bu 8-10 resimler arka zemeni bağlı yoksa zemin ayrı resimler ayrımı ve zeminin üzerinde sanırım oynamak istiyorum biraz daha acıklayıcı ol yardımcı olmaya çalışalım

yaşar55

Üye
Tepki
0
öncelikle teşekkür ederim evet dediğiniz gibi zemin ayrı resimler ayrı yanı tane tane işte zeminin rengine dokunmadan grup olarak nasıl renk vs ayarlaması yapılır.

ea430

Üye
Tepki
0
grup olarak bu işlemi yapman biraz zor olur photoshop'ta yenisin zaten
resimlerini hemsini a4 sayfana yerleştir sonra zemini sil ve trasparan olarak .png formatında kaydet ve acıl olan dosyalarını kapat ve sonra kaydetmiş oldun .png uzantılı dosyanı photoshopta yine ac ve renglerle istediğin gibi oynaya bilirsin renk ayarını yaptığında a4 sayfanıda ac ve onunda ayarları yap sonrada png uzantılı dosyanı a4 çek ve ayarlarını yap istediğin formatta kaydede bilirsin.

Yukarı Alt