Güven üzerine...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Kimi zaman tüme varımları yanlış yapabiliyor insanoğlu. Yaşadığı hayat tecrübelerinden hep olumsuz olayları seçip sonra bu iş böyledir diye çıkarım yapabiliyor.

Güven de böyle. Masum ve herkese güven dolu sevimli bir ufaklık olarak geldiğimiz bu dünyada güvenmemeyi öğreniyoruz. Aldatılmalar, sahtekarlıklar, iki yüzlü ve yalancı insanların bize attıkları tokatlar suratımızdan siliniyor ama beynimize çivileniyorlar.İş öyle bir yere varıyor ki artık güvenilir olsun yeter diyoruz. Başarıları, yeni devrimleri getirecek insanlar içerideki statükocu güvenilirler tarafından afaroz ediliyorlar veya ediyoruz.

Korkuların paranoyaya çevrildiği bir dönemde birileri (veya bazı hisler) kendilerinin haklılığını kutlarken diğerleri de umutlarını bırakıp gidiveriyor işte.

Sizinde umutlarınızı bırakıp gittiğiniz oldu mu?

yakamoz

Üye
Tepki
0
herkesin neredeyse en az iki yüzünün olduğu bu devirde kayıtsız şartsız nasıl güvenebiliriz ki?

Tepki
6
ilk esimi trafik kazasinda kaybettim. Aradan 1 yil sonra nisanlandim bu sefer ben trafik kazasi gecirdim, Hastane kapisinda terkedildim, Bunun anlamini bilen var mi ?
su anda 4 aylik evliyim. Gecmisten beri duzenli bir ailem olmasini cok istemistim. Universitedeyken ailesiyle yemek yiyen arkadaslari gorup icim acirdi hep. Babam antika meraklisiymis :) kendisinden 3 yas buyuk kadinla benim dugun icin biriktirdigim parayi alip kacti. Su anda evli yeni kizlari var. Savcilik kaza gecirip yerde yattigim icin trafigin akisini ihlal ettigim icin ifade vermemi istemis. oysa ben yogun bakimda komadaydim, 4 ay komada kaldim. Simdi kime guveneyim ? Turkiye cumhuriyetinemi ? kirmizi isikta gecip bana carpan adamin haftada 1 imza verdiginemi, Bacagini belki alabiliriz dedikleri icin beni terkeden kizarkadasimami yoksa dugun paramla kendi dugununu yapan babamami ? Kactim buraya geldim tekrar evlendim su anda mutluyum ama son 1 yildir hayatimda birsey olmamasi beni korkutuyor

Tepki
6
güven her zaman karşıma problem olarak çıkmıştır özel hayatımda, toplumda v.b çoğu yerde hep karşıma çıkmıştır.Güvenilmez biri değilim ama mesela sewgilim bna sewgilisi olduğum için güvenmiyor sadece güveniyor hani normalde insan sewgilisine daha çok güvenir ya işte bnmki farklı neden böyle bilmiyorum ama bu güven sorunu hep çıkıyor karşıma bişeyde yapamıyorum garip tarafı orası elimden bişey gelmiyor en iyisin herşeyi hayatın, zamanın akışına bırakmak alıştım artık herşeye hiçbirşey şaşırtmıyor beni güven konusu önemli birşey ama açıkçası sürekli karşıma çıkması biraz üzüyor ister istemez dediğim gibi en iyisi herşeyi akışına bırakmak...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@eminecik

Ben yazarım ama... Kimseyi rencide etmek istemiyorum... İnsanların başına ne yazık ki pişmiş tavuğun başına gelmeyecek olanlar gelebiliyor. Allah iyi niyetlileri korusun diyorum.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
hayat herşeye rağmen devam ediyor arkadaşlar, bigün umutlarımızda bitse de, arkamızda güvenecek kişilerde olmasa da,derdimizi paylaşacak kişilerde olmasa da, yine hayat dewam ediyor... Allah geride kalanları korusun

Survivor

Üye
Tepki
0
"Korkuların paranoyaya çevrildiği bir dönemde birileri (veya bazı hisler) kendilerinin haklılığını kutlarken diğerleri de umutlarını bırakıp gidiveriyor işte."

İnsanlara güvenmeyimi öğrenmeliyiz yoksa güvensizliğimi öğrenmeliyiz.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@Survivor

İnsanlara güvenmeyi öğrenmemiz gerekirken malesefki istemeden de olsa güvensizliği öğreniyoruz...

Bakın size ne yazıkki çok güvenmiş bir aşığın mektubunu yazayım...

İHANET ÜZERİNE...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum.
Bütün sözcükler yetersiz..
Hiçbir şey yazmak istemiyorum.
Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış.
Şimdi karanlık sularda boğuluyorum.
Gökyüzü kurşun gibi ağır.
Ne yana dönsem yalan.
Gülüşler yalan, vaatler yalan..
İnsanlar yalan.
Ben seni mi sevdim..
Senin gözlerinle mi baktım dünyaya..
senin ellerinle mi çiçek derledim..
sevinçti, aşktı göğsüme bastım.
Kocaman bir yalanı seninle mi yaşadım?

Gözlerine baktığım zaman cennet bahçesine geçerdim..
Bir aldatmacaymış, kötü bir rüya..
Kötülüğün bile bir yüzü vardır, bir görünüşü..
ama en beteri buymuş.. bu aldatmaca.
Bir masal olsaydın razıydım, bir şiir olsaydın, alır saklardım.
Güzel bir yüz kalırdı senden geriye, hoş bir anı..
kimsenin dokunamıyacağı bir tarih.
Ama hiçbir şey kalmadı..
Bir yokluğu varsaymışım.
Bir HİÇ’e sarılmışım.
Çölde serap bile değilsin.
Serabın gizli ışığı vardır.
Sen ışığı yutan karanlık.. bir kör kuyu..
Ben kör kuyularda kaynak suyu aramışım.

Nasıl olsa biterdi bu aşk.
Ama unutulmaz bir hatıra, gençliğin en güzel anısı olarak kalsaydı..
Sen hiçbir şeyin değerini bilmedin.
Kökün çürük, yaprağın kül, meyvan zehirmiş.
Ben seni aşkın yerine koymuş aldanmışım.
Kabahat sende değil, ben insan tanımamışım.

Sana karşı öfke duymuyorum, kırgın değilim, kızgın değilim..
Çünkü sen zaten yokmuşsun. Asıl kızılacak kişi benim..
Küçücük bir toz tanesini bir mücevher sanmışım.
Senin ihanetin bana koymadı..
Beni kahreden, beni yokeden, beni bin pişman eden tek şey..
bir aşk yaratmış tek başına yaşamışım.
Sen zaten yokmuşsun ki.. senin neyine yanayım?

Survivor

Üye
Tepki
0
Ben Kontrolüm altında güvenirim insanlara. Yani güvenir görevi veririm ama kendimde o görevin peşinden koşarım. Aslında bir nevi güvensizlik ama bazen imkanlar bu kadarına el veriyor.

Yukarı Alt