Güzel Katil /Beautifull Murderer

İnan Kılıç

Dijital Artist
Altın Üye
Tepki
7
Doğrusuda budur Hakan BEY...Haklısınız.

occw

Üye
Tepki
0
@chabalco

bu yorumu bu siteye ve buranın atmosferine uygun bulmuyorum.daha seviyeli eleştiri olabilirdi.

occw

Üye
Tepki
0
@İnan Kılıç

buna karşılık bu cevabıda uygun bulmuyorum.çalışmalarınızın güzelliğiyle pek uyum sağlamadığı çok açık.

danisman

Consultant
Tepki
30
İnan bey öncelikle ellerinize sağlık ben beğendim...

Bazı yorumda bulunan arkadaşlarıma da bir kaç söylemek istediklerim var. Bir çalışma vardır, eleştirilmesi gereken ve şöyle olmalıydı, reklam veren bu çalışmadan ne bekler veya iş veren, denebilir. Fakat yorum yapan arkadaşlar, bu bir tanıtım, reklam veya iş getirisi ile yapılmış olan çalışma değil ki, haksız mıyım? Bu çalışma tamamen santsal özellikler içeren bir çalışmadır. Yani burada mantık aramak veya şu söyle olsaydı demek, pek doğru değildir. Sanırım aranızda çeşitli resim veya heykel sergilerine gitmiş olanlarınız vardır. Orada sanatçıyı eleştiremezsiniz. Bu zaten usule de aykırı bir durum teşkil eder. Doğru mudur? Orada yapabileceğiniz tek yorum veya eleştiri "evet iyi hoş ama benim sanata bakış açıma uymuyor, beğenmedim" dir. Fakat bunu bile sanatçıya söyleyemezsiniz, sadece birlikte olduğunuz dost veya arkadaş grubunuza açıklarsınız. Sanatçılar toplumların mihenk taşlarıdır. O yüzden, sanatçılara daima saygı duymak ve çok fazla da eleştirmemek gerek. İnan bey bir broşür veya katolog çalışması veyahut bir kurumsal kimlik çalışmasını buraya koymuş olsaydı, eleştirilmeyi hakedecek bir ürün olurdu ortada, oysa burada eleştirmeyi gerektiren bir ürünle karşı karşıya değiliz. Tamamen sanatsal özellikler içeren bir çalışmayla karşı karşıyayız. Lütfen bakış açılarınızı buna göre yapınız..

İnan bey, sizin de verdiğiniz cevabı tasvip ettiğimi söyleyemem, bence bazen sessiz kalmak gerekir, sessizlik çoğu zaman en güzel yanıttır...

Saygılar ...

İnan Kılıç

Dijital Artist
Altın Üye
Tepki
7
Arkadaşlar , benim tepki göstermemdeki amaç barizdir...İlgili şahısın yorumunu ve akabinde benim cevabımı okuyan herkes böylesi saçma şeyler yazmaması gerektiğini yada yazmak için yazmaması gerektiğini anlayacaktır...Birşey yazılacaksa bunun amacı vardır.Sessiz kalmak bazan en güzel cevaptır kanısına katılıyorum ancak; bu sessizlik aynı amaçsızlıkla yaşayanlara davetiye çıkaracaktır...Yere çöp atan birini uyarmamak ile eşdeğerdir bu...Çöp atan kişiyi uyardığınızda , ikinci çöp atışına ramak kala aklına sizin onu uyardığınız gelecek ve etrafına şöyle bir bakacaktır...Atmadan önce düşünecektir...Ve şöp kutusu varsa görecek hatta çöpe atacaktır...Mantık olarak eleştirim aynı yöndedir...Kişinin davranışına göre yorum şekillenir, doğru mudur? Daha öncede birbirimize birşeyler yazdık, sorunsuz olması karşılıklı bir durumdur. Şahıs bana yorum yazarken tek bir olumlu tavır sergilemiyor ve bu işten zerrre kadar anlamıyor ama yazıyorsa , tepki göstermek( tepkinin derecesini belirlemek) en doğal hakkımdır.

Ek olarak; Henüz şahısı seet bir dille eleştirmedim.Daha da sert bir dille eleştirilmeyi hak ediyordu, ancak anlayana yeterlidir...Yetmezse yenisi düzenlenir...

Hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum... ve Sanat-işlenişi-eleştirisi konusundaki fikirlerinize katılıyorum....

iyi çalışmalar dilerim.

hasana11

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
BATMAN deki sarmaşık kadın gibi ama onda hançer yoktu sanırım :D

Yukarı Alt