Hafıza için 6 dakika yöntemi

Tepki
7
Hafızanızın daha güçlü olmasını istiyorsanız sadece 6 dakika yeterli

Düsseldorf Üniversitesi"nden bilim adamları da çok kısa süreli uykuların hafıza üzerindeki etkilerini ölçen bir araştırma yaptı.

New Scientist dergisinde yayımlanan araştırmada, öğrencilere ezberlemeleri için bir grup sözcük verildi.

Daha sonra öğrenciler iki gruba ayrıldı ve kendilerine bir saat boş zaman tanındı. Bu süre içinde bir grubun yaklaşık altı dakika uyumasına izin verilirken, bir grup uyanık tutuldu. Bir saatlik süre sonunda yapılan hafıza testinde, şekerleme yapan grup çok daha iyi performans gösterdi.

UYKUDA TAZELENİYOR
Bazı teorilere göre hafıza derin uyku halinde tazeleniyor. Bu derin uykuya da, uykuya dalınmasından en az 20 dakika sonra geçiliyor.
Ancak araştırmayı yürüten ekibin başkanı Doktor Olaf Lahl, hafızanın tazelenmesi sürecini uykuya dalma anının tetikliyor olabileceğini kaydetti. Lahl, “Bu, çok kısa uykuların hafızayı etkin bir şekilde güçlendirdiğini gösteren ilk çalışma” dedi .

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Güzel bir çalışma. Bende diyorum üniversite yıllarını uyuyarak geçirdim ama her ne hikmetse iyi bir ortalama ile bitirdim diyordum. Demek ki bundanmış :D

Tepki
7
@Abdullah Şahin

Abdullah Bey öncesinde bir ezberleme faslı olmuş ..demek ki sizde ezberleme faslını yaptıktan sonra şekerleme yaptınız :D

Tepki
1
haklılar bence
benim deuyku problemim var uyuyamıyorum
ve bazı derslerim düşük

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Paylaşımınız için teşekkürler Hatice Hnm.Güzel bir bilgi.

Sn Rüzgaryeli size tavsiyem nereyi bulursanız orada uyuyun.

Gibi...

Yukarı Alt