Haydi dergi kapağı

filipiti

Üye
Tepki
0

Açıklama: Dergi kapağı ingilizce bir tutorial izlerken bende yapabilirmiyim diye yapıldı.Tasarım ufak değişiklikler haricinde alıntı.Tamamen photoshop.Sadece paslanmamak adına yapıldı anlıyacağınız.Bence fena da olmadı.Bu arada iyiki haydi isimli bir dergi yok :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Kapagi biraz daha dergi standartlarinda yapmalisiniz. Calismayi klasik fontlardan arindirmalisiniz.
Arka planda farkli geometriler kullanmalisiniz. Etiketi biraz daha kucultmelisiniz.
Bunlar tamamen bir oneriden ibaret.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Merhaba,
Bu tasarıma bir "dergi kapağı" demek yanlış olur. Açıkcası bir dergi kapağında bulunması gereken özellikleri taşımıyor. Ebat olarak herhangi bir dergi ebadında değil. İsim aşırı derecede büyük ve orantısız. Tarih, sayı, açıklama, barkod vs hiçbirşey mevcut değil. "sen gençlik haydi" slogan neyi ifade ediyor pek anlamadım açıkçası. İlginç bir Türkçe olmuş.
Kısacası, birkaç dergi kapağı örneği, boyutlar ve kriterler konusunda araştırma yaparak güzel birşeyler çıkacağına inanıyorum.
Kolay gelsin.

filipiti

Üye
Tepki
0
@Erkan Nehir

Erkan bey söylediklerinizin bazıları dışında çoğuna katılıyorum ufak bi açıklama yaptım zaten bunu basılması için hazırlasaydım daha farklı olurdu.Görüşleriniz için teşekkür ederim.Değerlendiricem.

Metopia

Üye
Tepki
0
Dergi kapağından çok el flyer gibi birşey olmuş. Yani olmamış.

filipiti

Üye
Tepki
0
@Metopia
Yorumunuza teşekkür ederim eğer bunu bir el ilanına benzettiyseniz harika bir el ilanı olmuş bence :)

Yukarı Alt