Hursoft Dershane Programı (Veli Bilgilendirme - Parmak İzi Kontrolü)

hozlem

Üye
Kayıt
3 Ağustos 2012
Mesaj
2
Tepki
0
www.biyometrikyazilim.comDershaneler için hazırlanmış, öğretmen ve öğrenci denetimini sağlayan program dershanelerin oldukça işlerine yarayacak cinsten. Bünyasinde barındırdığı, parmak izi ile takip, kısa mesajla bilgilendirme gibi seçenekleri sayesinde tam kontrol sağlıyor.

Proram Hursoft tarafından hazırlanmış ve geliştirilmekte olan bir yazılımdır.

Program sayesinde dershaneye geç gelen veya erken çıkan öğrenciler tespit edilerek velilerin kısa mesaj yolu ile bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler üzerinde kontrol sağlanıyor ve kaytarmaların önüne geçiliyor. Dershanelerde yer alan giriş çıkışlara yerleştirilen parmak izi kontrolü ile öğrencinin saniye saniye hareketleri izlenebiliyor.

İstenilirse aylık veya haftalık olarak dershane giriş çıkışları tablosu alınabiliyor. Bu raporlara velilere teslim edilebiliyor.

Sistemin güzel yönlerinden bir tanesi ise, çıkışı tam denetim altına alınmak isteyen öğrenci, çıkış yapmak için parmak izini okuttuğunda, sistem otomatik olarak mevcut turnikelerin kilitlenmesini sağlamaktadır.

Toplu olarak öğrencilerin hangi günlerde derse gelmedikleri, öğrencilerin % XX oranında derslere katılımlarının olduğu, % XX oranında devamsızlık yaptığı gibi bilgiler anında görülebilir ve çıktı alınabilir. Bu sayede öğrenci genel durumları hakkında, öğretmenlerin daha net yorumlar yapabilmesi sağlanır.

Dershane ortamı istenildiği takdirde kat kat veya sınıf ayrılabilmektedir. Bunun yanında hem KPSS, hem LYS için hizmet veriliyorsa bu tür bir ayrımada gidilebilmektedir. Öğrenciler üzerinde bu şekilde bir kontrol sağlanırken, öğretmenler ve yöneticiler üzerindede denetim sağlanmaktadır. Öğretmen ve yöneticilerin giriş çıkış saatleri, katılım yapıp yapmadıkları kolayca takip edilebilmektedir.

www.biyometrikyazilim.com
 
Yukarı Alt