İçi Boş Dikdörtgen ya da Çember Çizme Yardım.

Tepki
0
Arkadaşlar bazılarınıza sorum komik gelebilir ama dikdörtgen çiziyorum ama içinde renk dolgusu olsun istemiyorum. Nasıl halledebilirim?

Tepki
67
Hangi programı kullanıyorsunuz. İçine renk dolgusu istemiyorsanız renk slotundan iç dolgu kısmını "None" yapmalısınız.

Kolay gelsin

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Ergin Demiroğlu

Fotoşopta bu tür şekiller oluşturmanın mantığı birazcık farklı aklıma gelen yöntemleri söyleyeyim size.

1. Boş layer açın brush aracı ile shift tuşuna basarak cetveller yardımı ile çizin
2 Boş layer açın shape aracı diktörtgen çizin. sonra path paneline gidin, çizmiş olduğunuz path layerie sağ tıklayıp (yada direkt pathın kendisine sağ tıklayıp stroke path deyip boyayın.
3. Boş layer açın normal rectangular aracı ile çizimi yapıp üstüne sağ tıklayın stroke deyin.

Daha bir çok yöntem var. Şimdilik aklıma gelen en pratiği 3. yöntem

Tepki
25
bir başka yolda:
rectanguler marquuee tool ile seçim alanı oluşturun ve menü yolu edit - stroke vererek içi boş bir obje çizebilirsiniz

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
@Ergin Demiroğlu

İçi Boş DikDörtGen, Köşe, YuvarLaK, Uzun, geniş Artık HayaL Gücüne KaLmıŞ GeRisi :D
ResimLi AnLaTiyim Kardeşim...

Kardeşim. Tabi PhotoShop Hangi Sürümünü Kullanıyorsan Ama Kullanıyorsan Bunları Yapabilirsin. Ps'de...

1- Yeni Bir Döküman Aç Boyutu Sana KaLmış... CTRL + N.

2- Gerisini ResimLeR AnLaTıR :D

Yukarı Alt