İlk Kartvizit Çalışmam

beyazweb

Üye
Tepki
0

Arkadaslar bu ilk çalısmamdır ve kendim için tasarladıgım bi kartvizittir...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sayın Beyazweb,

Kartvizitinizde siyah-beyaz'ı daha güzel konuşturabilirdiniz.
Kartvizit anladığım kadar bir bilgi-işlem kavramını temsil ediyor.Bununla ilgili görseller kullanabilirsiniz,mesela bir server dolabı , bilgisayar kasası gibi birşeyler çizebilir ,çalışmanıza ekleyebilir üzerine fontlarınızı yazabilirsiniz.

Siyah-beyaz bir çalışma , ve kullanılan leke falan gözüme pek de hoş görünmedi açıkcası.
Bu renkler genel manada bilgi-İşlem için sağlıklı bir seçim değil bence.

Mesela:
Bilişimin rengi için bence kart yeşili(koyu yeşil) ve devre sarısı(bakır sarısı) kullanılabilir.
Sol taraftaki siyah alan bir server kasası görseli için çok uygun.Ordaki arka plan rengine yeşil verin, server kasanızı yerleştirin Sağ taraftaki leke(temsilen) efektini kaldırın bu kısma da siyah renk verin. Ve devre şekillerine uygun bir font ve renk ile (mesela neo-geo ,bakır sarısı) adres kısımlarını halledin, ve firma adını ekleyin.Biraz karanlık bir kart oldu sanırım tarif ettiğim.
Fikirler çoğaltılabilir tabiki.
Fakat bence bir kartvizitte yine bir amaç olmalı, bu amaç tipografi ve görsellerle desteklenmeli.Ben hiçbirini göremedim çalışmanızda.
Hatta beyaz kısım bende bir mermerci kartvizitini çağrıştırıyor.
Telno altındaki adres sağ tarafa çok yakın, biraz içeri almalısınız bence.

Örnekleri biraz daha araştırırsak daha sağlıklı çalışmalar çıkabilir ortaya.

danisman

Consultant
Tepki
30
hakan bey iyi ki varsın :)
hepsine harfiyen katılıyorum bu görüşlerin, neresinden bakarsam bakayım elle tutulur tek bir yanı yok, diyelim ki, sade olsun istediniz, fakat bu çalışmada onu da göremedim, diyelim ki kurumsal olsun istediniz, o da yok maalesef ve genel bir dağınıklık söz konusu çalışmada, yani bakışları üzerinde odaklayacak tek bir ayrıntı bile yok. İlk demişsiniz, o zaman biraz zaman ayırıp, yapılmış örnekler üzerinde uzunca bir araştırma yapın, diyorum ...

saygılar, kolay gelsin...

Tepki
31
beyazweb ilk çalışmanız olması yönünden fena değil çünkü genelde ilk kez kartvizit yapanlar dev yazı fontları kullanıyorlar siz burdan sınıfı geçmişsiniz.

siyah beyaz yapmanıza bende anlam veremedim daha mat tonlar kullanabilirsiniz hakan beyin dediklerinide uygulayabilirsiniz öncelikle kendinize bir kalıp oluşturmalısınız benim yazı fontum şu yazı rengim şu madem bu kartı kendinize yapacaksınız daha fazla geyret etmelisiniz ve birkaç tane hazırlayın onlero yayınlayın daha fazla fikir alabilirsiniz

başarılar

beyazweb

Üye
Tepki
0
tavsiyeleriniz için tesekkurler hepınızın tavsiyelerini dikkkate alıp o yönde calısmaya devam edıcem

teşekkurler..

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@HATİCE HAZAR

Siz ne tavsiye edersiniz?
Çok merak ettim de...

Yukarı Alt