İlk Photoshop Çalışmalarım Yorum Bekliyorum!

CemilAL

Üye
Tepki
25
Dostum öncelikle sakin ol, burası yavaş işleyen bir site. :D Sonralıkla, çok daha iyi hale getirebilirsin yaptıklarını bence, ama ilk olarak bence çok kötü değiller. Terminatör çalışmalarını bence tekrar gözden geçirmelisin, üsttekinde çok canlı kalmış biraz daha rengini soldurabilirsin, yüzdeki gölgeleri ona da ekleyebilirsin. İkincisinde pek uymamış açıkçası, koyduğun resim fotoğraf ama kullandığın fon kötü bir 3B modelleme. Uyum önemli. 3. sü de biraz bulanık, kasıtlı mı anlayamadım açıkçası, ayrıca sadece doku eklemişsin sanırım. Onun altındakinde güzel uygulamışsın maskeyi veya silmişsin, hangisiyse artık, ileride çok işine yarayacak bir yöntem ve fırçanı da kaybetme lazım olur. Sondan ikincisinde de yine biraz bulanıklık ve ayarlarını pek kurcalamadan uyguladığın Bevel&Embos ayarları sanırım. Biraz daha kurcalamalısın, ilk olduğu için gayet normal sorun yok, ama "seviyosan git uğraş bence". :p Sonuncusu gayet sade gayet hoş, amacına tamamen hizmet eden bir çalışma sanırım, ve işine yarayacak yöntemlerden birisi. Belki biraz gölge ile oynayabilirsin, başka sorun olması zaten mümkün değil. :D Genel manada yeni başlayan birisi için çalışmaların fena değil. Daha iyilerini yapasın diye fazla uzatmayalım. :D

CemilAL

Üye
Tepki
25
@CarryOnMyWawyardSon

Hı? :D

@CarryOnMyWawyardSon

Biraz daha kendinden birşeyler katmalısın bence, sırf fonta efekt eklememelisin. Kendince çizgiler koyabilirsin, harfleri birleştirebilirsin falan. Ve yeni başlayan çoğu kişinin yaptığı bir hata, "Fotoğrafların en-boy oranını bozmak!!". Robert Jr. nin tipi kaymış biraz sağdan soldan sanırım. Fotoğrafı bozmak yerine maskeyi bozmalısın. :D

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
"İlk photoshop çalışmalarım" diyebileceğim işler bunlardan çok çok kötü idi.
Çalışmaya, çabalamaya, araştırmaya, öğrenmeye devam.
başarılar.

Tepki
0
Terminator eğitim videosunu ben de izledim :) Dikkat ettiysen kontrast ile oynandı. Oynamazsan paint gibi görünür...

Yukarı Alt