ilk takvim çalışmam

selocan15

Üye
Tepki
0
corel draw da ilk takvim deneme çalışmam arkadalar olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum:grafikerler:

lagrima

Üye
Tepki
1
pek bi bilgim yok ama fotoğrafa uygun olması açısından pembe yerine doğa - toprak tonlarında bir remk kullansanydın daha hoş görünebilirdi:s8:

Tepki
17
1- Çok keskin hatlar kullanmışsın.
2- Yazıları kullanış şeklin itibariyle beyaz alanlar çok boş kalmış.
3- Resmin altındaki o 2 boş beyaz kareye anlam veremedim.
4- Boş alanların orantısı yok.

Bu maddelere dikkat et ve bol bol örnek incele. Eminim çok daha iyi tasarımlar ortaya çıkacaktır. Emeğine sağlık, kolay gelsin...

CemilAL

Üye
Tepki
25
Oku oku dur. :p
Ocak niye eşek kadar da diğerleri küçük acaba. Tamam ocak ayının sayfası olabilir ama sadece yana genişletmeseydin daha iyiydi. :D Ayrıca çok yüzeysel olmuş, kutulara sayı yazıp bitirmişsin. Bence daha iyisini yapabilirsin. Resme gelirsek kenarlara tam yapıştır daha iyi olur bir takvim için. Zart diye bitmesine de gerek yok biraz geçiş koyabilirsin alt tarafa yada çerçeve. Sonracığıma sanırım bunu butik için yapmışsın, sırf pembe fon yerine resim kullanabilirsin kıyafetli falan (butik kıyafet satıyor diye hatırlıyorum :D ) ama silik olmasında fayda olabilir. Veya Gradient de yapabilirsin veya doku veya desen ancak düz olmasın bence daha iyi durur. Falanda filan. Daha fazla uzatmıyorum bence genel manada iyi. :p Ha birde font secimi konusunda daha dikkatli davran.

Sonradan fark ettiğim bir şey ise günleri yanlış yazmış olman. Hepsi 31 gün hepsi aynı yerden başlıyor dolayısıyla iki ay arasında 5 günlük bir boşluk var. Artık günlere mi saydın onları :p

Tepki
17
Sönmez Giyim yazısındaki o abartılı efektleri kaldırırsan başlangıç için güzel bir adım atmış olursun.

Bir tavsiye, çok efekt çok güzel değildir.

Başarılarının devamını dilerim...

user9

Grafiker
Tepki
80
ikinci kezdir baktığımda her seferinde beni rahatsız eden zeminin rengi, genel tasarım sürecinde bana şunu söylüyor sürekli "benim burada yerim yok aslında!"

futurist

Üye
Tepki
9
ilkinde ocak ayındaki rakamlar dikey, diğerleri yatay sıralı . bir karar vermelisin. . hangi ay olduğu belli olsun diye o kısmı büyük yapılıyor aslında ama yukarıdaki 2 küçük beyaz lık ne işe yarıyor.

2. takvimde ise yukarıda 4 resim var aşağıda 3 ayın takvimi var. o kısım hoşuma gitmedi.
gözüme çarpan diğer hususlar sönmez yazısı fontu daha farklı olsaymış ve resimlerin arasına ince beyaz çizgi çektiysen aynı şeyi sağ ve sol safa kenarınada koymalıydın.

CemilAL

Üye
Tepki
25
İkinci yaptığın çok daha iyi. Biraz daha ayrıntılı hatalara inebiliriz şimdi. :D Yukarıya adamların resmini koymuşsun güzel olmuş ama fazla sündürdüğün için biraz garip duruyor. Adamlar bordo siyah kahverengi ağırlıklı şeyler giyinmiş dikkat ettiysen, birbirlerine uyuyorlar ama aşağıdaki ayların renkleri aynen böyle duruyor -> :D Onları da daha koyu ve ağır renklerle değiştirebilirsin. Sonra gradient kullanmışsın ya kutucuklarda, kullanma. :D Basit gösteriyor biraz. Yani gradient kullan ama merkezden gradient uymamış buraya. Çapraz köşelerden olabilir ve beyaza doğru değil koyu renge doğru yap. Önce renkleri değiştir tabi. ":D" meselesi. Font seçimi konusunda da biraz sıkıntın var sanırım, eğer ağır bir resim tasarım yapıyorsan ağır fontlar kullan. Arial kullanmaktan çekinme yemez. :p Ama illa da Arial demiyorum tabi, dafont.com dan bulabilirsin hoş fontlar. Sonra şu güllü takvime bak mesela resmi direk bitirmemiş öyle bir şey de yapabilirsin ama senin yaptığın iyi, tasarımın tek çeşidi yok sonuçta. Birde arka plan biraz zorlayabilir, ona da doku falan at biraz düşür opacity i, hafif bir renk yok kremin biraz koyusu mesela. Bence bu kadar yeter bu seferlik, yine bile genel manada iyi olmuş. :p

@İsmail ÇOBAN
Bunlarda benim, nasıl ama? :cool: En iyi takvimi kim yapacak mı oynayalım illa? Bence burası onun konusu değil ama aç eğlenceli olur. :D

Yukarı Alt