Ilk web arayüzüm

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Şu görüntü itibari ile sade ve güzel bir görüntüye sahip. Konunun uzmanlarının detayları görebilmesi için daha büyük bir görsel koymanız daha faydalı olacaktır.

Tepki
4
bence üst taraftaki arama çubuğunu menülerin yanına alırsanız daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz ayrıca aynı satır üzerinde 3 ürün yerine 4 ürün kullanılırsa daha sağlıklı olacaktır

kankitap

Üye
Tepki
2
teşekkür ederim yorumlarınız için,Ismail Narin arama çubuğunu düşündüm aslında ama sonra yukarısı çok boş kaldı :)

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@İsmail Narin

@kankitap

İsmail Narin Bey'in söylediği gibi arama çubuğunu menülerin yanına aldığınızı varsayalım ve sizinde dediğiniz gibi yukarıda boş bir alan oluşsun. Bu boş alan şu şekilde değerlendirilebilir mi ?

- Sabit bir banner eklenebilir. (Örneğin taksit yapılan kartların olduğu bir banner)
- Yine sabit bir text eklenebilir. (Slogan gibi...)

Ayrıca göz sıçramaları için bazen boşluklara da ihtiyacımız olacaktır. Özenli ve kurallara uygun bir yerleştirme yapıldıktan sonra oluşan boşluklar bahsettiğim gibi göz sıçramalarını kolaylaştırmanın yanı sıra dikkatin asıl öğe üzerine daha kolay gelmesini sağlayacaktır. Boşluklar bazen iyidir... ;)

Tepki
1
selamlar. öncelikle ilk görüş olarak güzel buldum.
siyah kırmızı gibi gözçalan bir renktir "kategoriler" kısmı sayfa tema rengi olan pembenin daha düşük bir tonu olsa daha "sayfa tasarımının renk kombinasyonuna uygun" olacaktır.
"kankitap" içindeki "kan" ismi bence güzel bir sayfa ismi kısmında sınıfta kalır.(tasarım harici naçizane fikrimdir)
en üst sağ kısımdaki "mink" yazıları search'ın hizasına almak güzel durur
slayt alanını daha geniş kullanabilirsin ve kenarlara doğru küçülen kitap resimleriyle süslenebilir.
en sol alt köşedeki "haberler" sadece başlık gibi duruyor haber içeriğini footer a kadar uzatırsan içerik daha dolgun ve göze de hitap etmiş olur kanımca.
footer alanı içeriğe göre bol duruyor.
bir de içerik kısmında sadece yeni çıkanlar var. "En çok satanlar" diye bir bölüm yada benzer içerikler müşteriyi bakalım kimler neler okumuş deme şansı yaratır. (bana göre olanları yazdım sonuçta ben yeniyim ve bu iş hobim :)

haxxan

Üye
Tepki
3
ben şahsen kitapların listelenme düzenini sadece beğendim, header footer ve sol menunu sifirdan ele alinmasi gerektigini dusunuyorum.

reddark

Üye
Tepki
12
Bence de komple üst tarafta menu olmalı logo ve Search kısmı da seride dahil edilmeli gibi

Yukarı Alt