ıllustrator cs 4 den corel x4 e geçiş

runilk

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben ıllusrator CS 4 de yaptığım tasarımı corel x4 atmak istiyorum fakat yaptığım eps leri corelde açamıyorum.(Bu arada çalışmada resim yok) Sadece eps 8 i açabiliyor oda benim işime yaramıyor vektörler bozulmuş olarak geliyor . ıllustrator yeni kullanmaya başladım tam olarak hakimi değilim programın, belki bir yerlerde ben yanlış yapıyorumdur. ama böyle bir sorunla ilk defa karşılaştım daha önce çalışmayı eps olarak kaydetip corelde çok rahat açıyordum sorun yoktu..bu sorunu araştırıken svg olarak kaydet sorun olmaz die bir öneri üzerine bir çalışmamı svg kaydettim corel sorunsuz açtı ve yazılar bile bozulmamıştı.( Hala font olma özelliğini koruyorlardı) şimdi aynı ayarlarda tekrar deniyorum fakat olmuyor. corel X4: runtime error! die hata veriyor.. Bir bilen anlayan varsa yardım bekliyorum....
Bunu export etmemin sebebi burdaki matbaalar corel istiyor..

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
1. çalışmayı PDF yaparsan corelde açabilirsin
2. PSD yaparsan açarsın
3. JPG yaparsan açarsın

başka yolu yok :)))

runilk

Üye
Tepki
0
sağoll çok yardımcı oldun bu dediklerin hiç birini ben bilmiyordum... arkadaşım vektör istiyorum ondan yoksa bende biliyorum jpeg yapmayı

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@runilk

madem bilmiyorsunuz bunu baştan neden söylemiyorsunuz ?
amacınız çalışmanızı corel drawa atmak değilmi ? ancak bu şekilde olur diyorum bende :bann:

kahramu

Üye
Tepki
2
ai de yaptığımız tasarımları Corel'e atarken eps olarak atamıyoruz yani öyle mi ya pdf ya jpg ya da psd olarak mı çağırmamak gerekir?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Sedat Gül
Başka bir yolu var. Üstelik vektör olarak Corel de açabilirsiniz.
Illustrator olarak açtığınız dosyayı save as yaparken "use compression" seçeneğindeki tıkı kaldırın. Böylece bu dosyayı corel de vektör olarak görebilirsiniz. En iyi çözüm budur.

Tepki
25
üzerinde yeni değişiklikler yapmak istemezsiniz jpeg (resim) olarak tabiki getirilebilir yok değişiklik yapmak isterseniz pdf getirebilirsiniz ayrıca vektör özelliğini korumuş olursunuz...

Yukarı Alt